На початку бесіди посол висловила предстоятелю ПЦУ поздоровлення з нагоди річниці отримання томосу про автокефалію помісної Української Православної Церкви.

Зі свого боку, митрополит Епіфаній привітав Мелінду Сіммонс з нещодавнім призначенням на посаду та побажав їй натхнення у відповідальній праці задля подальшого розвитку дружніх взаємовідносин між Україною і Великою Британією.

Далі протягом спілкування, яке тривало понад півтори години, учасники обговорили широке коло актуальних питань.

Зокрема, мова йшла про стан і розвиток ПЦУ, релігійне життя та міжконфесійні відносини в Україні та світі, взаємодію Церкви та суспільства, державно-церковні відносини. У цьому контексті були обговорені ініціативи з розвитку співпраці з громадськими, конфесійними та державними інституціями Британії.

«Минулий рік був складним та відповідальним і нам довелося долати як зовнішні, та і внутрішні виклики. В цьому році з Божою допомогою та з підтримкою наших друзів ми продовжимо розвиток та не полишимо боротьбу за мирне становлення Української Церкви й краще майбутнє для нашої держави. Ми вдячні Великій Британії, відчуваємо вашу підтримку та цінуємо нашу дружбу», – зокрема сказав владика.

У свою чергу Мелінда Сіммонс запевнила, що Велика Британія і надалі у різноманітних напрямках підтримуватиме демократичний розвиток України, її незалежність та територіальну цілісність.

Теги: