Від свого заснування Львівська родина родин і Товариство охорони військових могил тісно співпрацюють з РКЦ і мають своїх капеланів, разом з якими прибули на урочисте відзначення ювілеїв. У Львові групами Родини родин духовно опікуються о. Станіслав Кава і о. Микола Ліпітак, у Мостиськах – о. Владислав Дерунов, у Полупанівці – о. Петро Малий. З Перемишля приїхав довголітній капелан Родини Родин при львівській парафії св. Антонія о. Владислав Лізун, а з Варшави – о. Еуґеніуш Клімінський, засновник першої групи львівської Родини родин.

Отець інфулат Юзеф Павлічек у своїй проповіді звернувся до прикладу зі своєї малої Батьківщини, де споріднені з ним односельці заклали цілий квартал, допомагаючи одні одним. Окремо привернув увагу до потреби християнського співжиття зі своїми сусідами.

Після спільної молитви з різдвяними програмами виступили діти з парафії львівської катедри та з Мостиськ.

Далі всі перейшли до Будинку прочанина. Там про двадцятип’ятилітній доробок Родини родин відзвітувала Галина Венцак, а про діяльність Товариства охорони військових могил – Януш Баліцький. Дипломи активістам вручила генеральний консул Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич.

Отець Еуґеніуш Клімінський нагадав, що рух Родини родин засновано з ініціативи кардинала Стефана Вишинського, примаса Польщі, а в Україні поширено з благословення кардинала Мар’яна Яворського, першого архієпископа-митрополита Львівського після відновлення структур Католицької Церкви на теренах України. Принагідно о. Клімінський запросив представників Родини родин Львівської архідієцезії на урочистість беатифікації Стефана Вишинського.

У відзначенні 25-ліття Львівської родини родин і Товариства охорони військових могил взяли участь керівники польських організацій в України та численні гості з Польщі. Після урочистої частини відбулося жваве спілкування присутніх, спільне колядування та почастунок.

Теги: