На початку конференції у Тернополі старший пресвітер Івано-Франківської області Юрій Веремій зауважив, що сьогодні українське суспільство має великий запит на євангельську церкву: до служителів звертаються високопосадовці та представники інших конфесій з метою спільної організації суспільних проектів.

Звітну частину конференції розпочав старший пресвітер Тернопільського обласного об’єднання ХВЄ Віталій Яцюк. Станом на початок  року в області діє 105 громад УЦХВЄ. Дві з них – у селі Сущин Теребовлянського району та в райцентрі Монастириськ, – були зареєстровані у 2019 році.  Ще у дев’яти селах проводиться активна місіонерська робота з метою відкриття нових церков. Важливим досягненням Віталій Яцюк вважає відкриття духовного центру в населеному пункті Нове село Підволочиського району.

За минулий рік було охрещено 134 нових члени місцевих церков, троє з них охрещено в місцях, де працюють місіонерські точки і церква п’ятидесятників тільки зароджується.

Завідувач обласного відділу благовістя Анатолій Наконечний зауважив, що найефективнішим методом євангелізації поки що є проведення дитячих таборів, оскільки дозволяє досягнути не тільки дітей, а й їхніх батьків та інших жителів міст і сіл. Лише однією з команд у 2019 році було проведено 16 дитячих таборів і досягнуто близько 1400 дітей.

Завідувачка відділу служіння дітям і підліткам Інна Лозян уточнила, що за рік церквами було проведено 81 акцію для покоління, що підростає (у тому числі дитячі табори), що охопили понад 6850 дітей. При церквах  Тернопільщини діє  41 група недільних шкіл, які відвідують 1175 дітей, 75 з них – діти з невіруючих сімей.

До сторіччя євангельського руху в Україні обласний відділ освіти на чолі з Ігорем Репетою підготував до перевидання книгу «Євангельський рух на Тернопільщині», адже саме тернопільська земля стала осередком масового євангельського пробудження в Україні століття тому.

Сімейне служіння в області поповнилось 9-ма відповідальними на базі місцевих церков. Завідувач відділу Іван Мудрий розповів, що зараз активно іде робота з об’єднаними територіальними громадами з метою встановлення діалогу та поширення християнських принципів і цінностей.

Після завершення звітної частини до присутніх  звернувся старший єпископ братерства  Михайло Паночко, який порадив активніше залучати до служіння молоде покоління, вести в церквах навчання про десятину, заохочувати до душеопікунства та добрих справ поза церквою.

Також 25 січня у м. Коростені на Житомирщині відбулася річна звітна конференція обласного об’єднання УЦХВЄ у якій взяли участь понад 70 служителів. Шість районів Житомирської області та сім відділів служінь прозвітували про працю за рік минулий і узгодили плани на поточний.

Звітну частину конференції розпочав старший пресвітер Житомирського обласного об’єднання Руслан Юзюк. За його словами, на Житомирщині діє 50 церков (разом із місіонерськими станціями), працює 50 недільних шкіл, з них  38 – при церквах та 12 – поза церквами. Працюють духовні навчальні заклади.

Станом на початок року церкви нараховували 1286 членів,  із них  69 охрещено за останній рік. Служіння у громадах несуть 32 пастори, 39 дияконів та 12 керівників молоді (загалом в церквах налічується 270 молоді). Також  в області діє 10 хорів, 17 музичних гуртів та 1 оркестр. Активне в області  дитяче табірне служіння, яке торік провело 51 табір.

Після робочої частини конференції присутні слухати лекцію ректора коростенської Семінарії практичного богослів’я Віталія Лисюка на тему «Важливість правильного біблійного мислення».

Теги: