Як ідеться в написі на церковному одвірку, «Создан храм сей 1795 року» з дерева без жодного цвяха в бароковому стилі. Вирізане на одвірку ім’я «Ференц Гека» належить архітектору, який споруджував її. Тут депутати, а саме Мирослав Білецький, Ірина Мацепура, Наталія Костелеба-Веремчук, Денис Ман, Роман Фурман, Василь Дем’янчук послухали розповіді про святиню не тільки старожилів, а й молодого покоління.

У приміщенні – багато вишивки, образів, серед яких – унікальна мироточива ікона «Ісус Христос-виноградар», що єдина у своєму роді. «За радянських часів святиня була спустошена і у вівтаря замість образів були портрети вождів. Та, скоріш за все, це і допомогло зберегти святиню», - розповів своїм колегам Василь Худинець, який активно опікується питаннями розвитку громади. Він також зазначив, що в селі діє 6 релігійних споруд і кожна по-своєму унікальна. Однак Святодухівська церква «притягує туристів як магнітом».

Колочавський сільський голова Юрій Кливець інформував гостей і про те, що місцева громада бере активну участь у різних проєктах із розвитку територій. Торік Колочава здобула всеукраїнську відзнаку «Село Року 2019» та грошову нагороду у розмірі 100 тис грн.

«Насправді такі церкви Закарпаття – це унікальні культурні та духовні надбання народу і наше завдання полягає в тому, аби зберегти їх для молоді та прийдешніх поколінь», – наголосив Михайло Рівіс та висловив слова подяки колочавцям за те, що вони так дбайливо охороняють свою культуру і бережуть власні традиції.

Мирослав Білецький продовжив думку очільника облради та відзначав, що влада краю, депутатський корпус облради у рамках профільних обласних програм щодо розвитку культури, мистецтва, збереження та використання пам’яток культурної спадщини області всіляко підтримують подібні ініціативи та вживають ефективні заходи з розвитку культури в цілому. Щороку на такі цілі виділяються кошти з обласного бюджету.

«Однозначно маємо використати всі можливості залучення фінансових ресурсів для збереження і промоції культурної спадщини в рамках транскордонного співробітництва, у т.ч. і через інструменти Карпатського Єврорегіону», – доповнив Денис Ман.

Представники депутатського корпусу зійшлися на думці, що необхідно допомогти колочавцям зберегти цю наповнену давниною святиню, яка привертає і туристів, і поціновувачів мистецтва, архітектури, що хочуть доторкнутись до частинки живої історії.

Теги: