«Висловлюю Вам щиру подяку за заклик до глави меморіального комплексу „Яд Вашем“ Авнеру Шалеву відновити розгляд кандидатури Андрія Шептицького на присвоєння звання „Праведник народів світу“ і Ваше таке глибоке розуміння ролі митрополита Андрея як „гіганта справжнього гуманізму і одного з найбільших українців XX століття“», — ідеться в листі.

Глава УГКЦ також подякував за визнання заслуги Шептицького і символічно висаджене дерево на його честь біля Центральної синагоги Бродського.

«Такі акти в дусі правди, любові та взаєморозуміння є хорошим продовженням науки і особистого прикладу великого гуманіста і друга єврейського народу Андрея Шептицького. Сподіваюся, що його особистість і особистий приклад у минулому стануть для нас, нинішніх, натхненням до ще більшого взаєморозуміння, взаємоповаги та активного підтвердження правди в наших діях в сучасному світі, в якому також багато непростих викликів», — зазначив глава УГКЦ.

Нагадаємо, у січні головний рабин України Моше Реувен Асман звернувся до голови правління меморіального комплексу «Яд Вашем» (Ізраїль) Авнера Шалева з проханням про присвоєння митрополиту Андрею Шептицькому почесного звання «Праведник народів світу».

«Митрополит Андрей керував операцією з порятунку понад 150 єврейських дітей в роки Голокосту в Західній Україні. Він не тільки віддавав накази ховати єврейських дітей у монастирях, а й забороняв хрестити цих дітей, щоб зберегти їх для єврейського народу. Частина цих дітей живі і сьогодні — і я дивився їх спогади, вони кажуть, що зобов’язані життям Андрею Шептицькому», — ідеться у зверненні.

Теги: