"Залатиє купала душу маю радують... Я не архітектор, але мені здається коли відбувається реставрація пам'ятки архітектури національного значення таких перевтілень не має бути, колір бань мав би бути збережений історичний, і ця частина де розміщуються ікони чомусь тепер теж золота, хоча була біла...", – пише один з авторів етнографічного ресурсу "Древо".

У паспорті реставраційних робіт вигляд бань має бути інший і частина з іконами – біла.

Хтось з дописувачів виправдовує новий вигляд тим, що на банях встановили безкорозійне покриття – "з нітриду титану бані будуть стояти десятиліттями!". Проте це не переконало громадськість. Краєзнавці та активісти налаштовані писати позов до суду за недотримання плану реставрації та знищення автентичного вигляду пам'ятки архітектури.

"Коли побачила ту золоту бляху, одразу ж подумала: це храм УПЦ МП, то чого ви з них хочете, мода в них така. Аж виявилось, що це храм УАПЦ... Дурновкусіє заразно, однако!", – пише одна дописувачка.

Кафедральний собор Різдва Христового в Тернополі (вулиця Руська, 22) дійсно належав УАПЦ, а наразі, після об'єднання різних гілок православ'я, належить ПЦУ. Вважається одним з кращих зразків оборонної архітектури Поділля.

Теги: