Поминальну молитву очолив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Володимир Груца у співслужінні з військовими капеланами, зокрема синкелом у справах капеланства о. Андрієм Хомишиним, настоятелем гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла о. Тарасом Михальчуком та диякон Юрієм Фединишиним, а також представниками духовенства Римо-Католицької і Православної Церков.

Під реквієм дзвонів діти героїв Небесної сотні зачитали імена загиблих, а тоді загорілося двадцять променів позаду Стели в небо.

«Сьогодні вшановуємо шосту річницю пам’яті наших рідних. Саме словами «Слава Україні» хочеться говорити. Сьогодні від нас залежить пам’ять про ці події. Сьогодні від нас залежить, чи бути Україні, чи не бути. Сьогодні, коли проросійські сили хочуть сказати, що шість років тому відбувся збройний переворот, стоячи на цьому місці, прошу всіх пам’ятати правду. Ці люди вийшли на мирний протестний Майдан, вони вийшли без зброї в руках, тільки з величезною любов’ю до України», – звернулася до всіх присутніх дружина загиблого Героя Наталія Дигдалович.

Упродовж заходу родини героїв Небесної сотні, громадськість, представники влади і духовенства запалили поминальні лампадки й у тиші помолилися за упокій душ убієнних.

«Герої Небесної сотні є живі, бо вони віддали за нас своє життя. На цьому місці ти не маєш статусу, не маєш посад. Вони – громадяни нашої країни. Пишаюся тим, що громада нашого міста зініціювала такий гідний Меморіал. Я б дуже хотів, щоб із гідністю була справедливість. Ті, хто віддавав команди, хто вбивав, мають нести покарання. Це дуже важливо. Родини Героїв хочуть знати правду», – наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Теги: