На рівні відносин релігійних громад і церков Ісламський культурний центр Сєвєродонецька не вперше і проводить зустрічі і «круглі столи», присвячені міжконфесійному діалогу. Керівництво Луганщини відгукнулося на пропозицію шейха Темура провести захід і на обласному рівні.

Організатори запросили до участі духовних лідерів церков і релігійних організацій — глав шести християнських церков різних деномінацій (православних і протестантських). Присутнім був також ініціатор проведення заходу імам мечеті «Бісмілля» Темур Берідзе.

У своїх доповідях учасники ознайомили студентів (зокрема й іноземних), які представляли різні національності, народності і віросповідання, з особливостями і реаліями сучасного релігійного життя віросповідних напрямів.

Берідзе розповів аудиторії про те, яким чином представники мусульманської громади Луганщини здійснюють свій внесок у побудову вільного від упереджень міжрелігійного діалогу. Крім просвітницьких заходів, зустрічей-знайомств, «круглих столів» з актуальних для суспільства питань, бесід і лекцій, послідовники ісламу ініціюють і проводять благодійні акції — зокрема й у співпраці з немусульманськими громадськими організаціями й об'єднаннями; надають допомогу нужденним; підтримують підопічних школи-інтернату; допомагають громаду інвалідів. Крім того, активісти і волонтери Ісламського культурного центру Сєвєродонецька збирають кошти і через Управління Військового капеланства мусульман передають допомогу захисникам України, ветеранам АТО/ООС.

Темур Берідзе підкреслив, що українські мусульмани попри існування хибних переконань у своєму ставленні до послідовників інших віровчень проявляють не лише толерантність, а щирий інтерес і зацікавлені в налагодженні ефективної співпраці і взаємодії. Він висловив надію, що віряни всіх конфесій у процесі «пізнання один одного» зможуть викоренити паростки ксенофобії — зокрема й ісламофобії — з суспільної свідомості.

Така ж думка звучала й у вітальному слові декана фармацевтичного факультету Луганського державного медичного університету, заслуженого працівника охорони здоров'я України, доктора фармацевтичних наук, професора Олександра Гудзенка. «Сподіваюся, що такі зустрічі будуть сприятимуть налагодженню міжконфесійної гармонії, підвищенню обізнаності наших громадян, особливо студентської молоді, про релігії, віросповідання і наявні на підконтрольній українській владі території Луганської області конфесії», — зазначив він.

Начальник управління культури, національностей та релігій Луганської облдержадміністрації Аліна Адамчук висловила подяку головам церков і релігійних організацій. «Щира подяка духовним особам за те, що їхнє служіння — безумовний моральний орієнтир для багатьох наших співгромадян, що опинилися у драматичних умовах бойових дій, — підкреслила Аліна Адамчук. — Ви спрямовуєте свій досвід й авторитет на відновлення духовного спокою мирян, закликаєте до миру і злагоди, робите все можливе для збереження міжконфесійної злагоди».

Нагадаємо, що 20 жовтня 2010 року Генеральна асамблея ООН на 34-му пленарному засіданні визнала необхідність розвитку діалогу між різними конфесіями і релігіями у справі зміцнення взаєморозуміння, злагоди і співпраці між людьми. На підтвердження цього була видана резолюція, яка проголосила перший тиждень лютого Всесвітнім тижнем гармонійних міжконфесійних відносин між усіма релігіями, віросповіданнями і конфесіями. У документі також зазначається, що моральний обов'язок проповідників будь-яких релігій і переконань — спонукання людей до миру, терпимості і взаєморозуміння.

Теги: