Організацію форуму взяв на себе Синодальний відділ по роботі з молоддю. На минулій, проведеній ним, 17-й Всеукраїнській конференції голів і співробітників молодіжних єпархіальних відділів з проханням започаткувати окремі зустрічі до оргкомітету звернулися жінки-учасниці. Маючи досвід проведення заходів як для священнослужителів, так і для мирян, Синодальний молодіжний відділ спільно з представниками жіночої громади склав насичену програму, розраховану на одноденний формат.

Форум відбувся на території ставропігіального столичного храму на честь Собору Дванадцяти апостолів. Завдяки старанням настоятеля, протоієрея Миколая Різуна, сучасний просвітницький комплекс, побудований за найкращими архітектурними стандартами, забезпечив проведення першого жіночого заходу на високому рівні.

Після молебню до слова було запрошено протоієрея Іоанна Ружинського, представника Синодального відділу у справах сім’ї. Представник іншого Синодального відділу — з питань релігійної освіти, місіонерства та катехізації, — віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії єпископ Новосанжарський Веніамін своїм виступом надав зібранню богословського напрямку. Владика окреслив біблійне та святоотецьке ставлення до ролі та призначення жінки. А також висловив численні практичні поради з архіпастирського досвіду, що ґрунтується на багаторічній духовній опіці як священнослужителів, так і їхніх дружин.

У своєму виступі подружжя з Дніпропетровської єпархії — голова єпархіального відділу у справах сім’ї протоієрей Андрій Пінчук та його дружина Ольга — торкнулися проблемних аспектів виховання дітей у родині священнослужителів. Чи потрібно боятися «охолодження» дитини у вірі; що робити, коли підліток не хоче молитися чи ходити в храм; як зацікавити дітей жити духовним життям, не піддаючись на диктат матеріальних цінностей, що активно пропагуються сучасним світом споживання — про це та інше ділилися міркуваннями протоієрей Андрій та Ольга Пінчук, відомі в Україні та за її межами прийомні батьки, які всиновили та разом зі своїми власними виховують 13 дітей.

Вдалим форматом на форумі показали себе панельні дискусії. «Сім’я священнослужителя у скляному домі», «Призначення жінки в сім’ї й родині» — ці та багато інших тем обговорювалися за зачиненими дверима, коли чоловіча частина форуму залишила зал і учасниці могли відверто говорити про те, що турбує здебільшого жінок. Зокрема порушувалися проблеми збереження жіночого здоров’я, особливості самореалізації жінки в умовах багатодітної родини з великою кількістю маленьких дітей. Дружини священнослужителів не лише ділилися досвідом, а й висловлювали підтримку одна одній у тих чи інших складних питаннях, обговорювали можливі шляхи взаємодопомоги священницьким вдовам, які залишилися без засобів до існування через раптову смерть годувальника.

Одним з останніх пролунав виступ кандидата медичних наук, завідувача відділення патології вагітних Київського пологового будинку №6, голови Товариства православних лікарів Києва Олександра Ломикіна. Тема жіночих хвороб та сучасних методів лікування викликала чимало запитань із залу.

На завершення форуму організатори надали слово всім учасницям, аби проаналізувати роботу та підбити підсумки. Абсолютна більшість присутніх висловили прохання проводити подібні зустрічі на регулярній основі й зробити їх принаймні у форматі двох днів, аби залишався час на особисте знайомство та спілкування.

Теги: