Андрій Путилін і шейх Саід розповіли про досвід служіння капеланів ДУМУ «Умма» в зоні АТО/ООС, акцентувавши увагу на тому, що імами ДУМУ «Умма» — єдині мусульманські капелани, які працюють безпосередньо з військовими в зоні конфлікту.

Муфтій і голова капеланства поцікавилися, чи є в перспективі можливість забезпечувати вояків-мусульман, яких вони представляють, халяльним сухпайком чи принаймні рибним або вегетаріанським, адже мусульмани не вживають нехаляльного м’яса.

Капелани також подарували міністрові примірник перекладу Корану українською мовою і книжку Михайла Якубовича «Мусульмани України на Майдані і в АТО»

Це не перша зустріч духовного лідера українських мусульман з керівництвом оборонного відомства. Як раніше повідомляла пресслужба Міністерства, у липні 2016 року тодішній міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак провів зустріч з муфтієм мусульман України. Керівник вітчизняного оборонного відомства висловив вдячність Саідау Ісмагілову за організацію душпастирської роботи, проведення зустрічей з військовослужбовцями Збройних Сил України у районі проведення АТО і зазначив, що таке служіння об’єднує усіх мусульман, які воюють за незалежність і територіальну цілісність України, робить наших воїнів стійкими і мужніми.

А в червні 2016 року начальник Генерального штабу — головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко за підсумками зустрічі з муфтієм мусульман України шейхом Саідом Ісмагіловим доручив посадовим особам впорядкувати процеси й умови діяльності військових капеланів-мусульман. Завдання постало у зв’язку з недосконалістю нормативної бази, яка не дозволяє цій категорії військових капеланів повноцінно здійснювати душпастирську діяльність. Тоді шейх Саід Ісмагілов поінформував головнокомандувача Збройних Сил України про діяльність Духовного управління мусульман України, а генерал армії України Віктор Муженко наголосив, що спільними зусиллями, з Богом у серці, патріотизмом і професіоналізмом українські військові подолають руїну російської агресії.

«Ми маємо єдину Батьківщину — Україну, і ми повинні її захищати», — зазначив тоді начальник Генерального штабу.

Теги: