Матеріали виставки — 20 банерів, які описують хронологію війни та її постаті. Також для відвідувачів працює кінозал, де показують документальні фільми про події на сході.

Поряд із банерами – форма військових, шоломи, боєприпаси, одяг священника-капелана, все, що привезли з війни до музею. Інформацію для стендів брали із розповідей бійців, волонтерів та з військових частин, каже завідувач музею АТО Вадим Якушенко.

«Ми відійшли від такої звичної банерної тематики як фотоілюстрація, тобто ми зробили акцент на впізнавані образи, на тези, які чіпляють. Як наші міста звільнялися, де ми несли втрати, де ми здобували перемоги, то там схематично дуже цікаво зображена лінія переміщення фронту за всі 6 років війни, яка йде понині», – сказав музейник.

«Не знаючи історії, не знаючи свого минулого, у нас немає майбутнього. І це потрібно пам’ятати і розказувати нашим молодим поколінням. Тому що наше молоде покоління, як не крути, – це наше майбутнє. І без інформаційно підкованого молодого покоління у нас майбутнього не буде», – каже учасник АТО Юрій Миколюк, який пішов добровольцем на фронт у 2014-у, воював у Золотому та Горлівці, де й отримав контузію. Каже, боляче згадувати ті події, але українці повинні знати про війну, яка триває на сході..

Виставка працюватиме два тижні. Надалі матеріали представлять в інших містах.

Теги: