У залі найдавніших часів для відвідувачів відкрилась романтична історія закоханих епохи бронзи, складна та заплутана історія кохання Єлизавети, дочки Ярослава Мудрого, та Гарольда короля Норвегії.

До другої зали потрапили, щоб почути історії козацького кохання. Відвідувачі дізнались про подружнє життя Петра Сагайдачного та його справжнє кохання, перипетії особистого життя Богдана Хмельницького, романтичну та трагічну історії кохання Івана Мазепи.

Згодом відвідувачі поринули в часи Катерини ІІ, почули про кохання імператриці та відчули епоху. Саме в епоху 18 ст. з’являється таємна мова закоханих – мова віяла. Як саме закохані могли спілкуватись між собою за допомогою цього аксесуара, продемонстрували співробітники музею.

На завершення не оминули постать Д. Явоницького та його дружину Серафиму, яка була йому підтримкою, опорою та надихала на нові дослідження.

Так само на честь цього свята 14 лютого в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я (Одеська обл.) відкрилася виставка «Квіти кохання». Основу експозиції складають декоративні вишивки 50-60-х р. XX в. з фондів музею. У повоєнний час рукоділля допомогло одягнутися, облаштувати побут, створити навколо себе затишок. А головне, повернутися до мирного життя, залікувати душевні рани, зберегти свою жіночу суть. Переважно вишивали квіти – це символ любові, уваги.

Теги: