У номінації "Література" цьогоріч обрано двох лауреатів. Це Маріанна Кіяновська з книгою "Бабин Яр. Голосами" і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв "Так, але...".

У номінації "Музичне мистецтво" - гурт "DaxaBraxa" - Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська, Ірина Коваленко - з музичним альбомом "Шлях".

У номінації "Візуальні мистецтва" - Олександр Глядєлов з мистецьким проєктом "Карусель".

У номінації "Публіцистика, журналістика" - публіцистичне видання "Дівчата зрізають коси" Євгенії Подобної.

У номінації "Кіномистецтво" цього року лауреата не обрано.

У номінації "Театральне мистецтво" – сучасна українська опера-реквієм "Йов" ("IYOV") музично-театральної формації "Нова опера" у складі Романа Григоріва та Іллі Разумейка і режисера Владислава Троїцького.

В опері, зокрема, читаються фрагменти з біблійної Книги Йова, іноді вони накладаються на музику на зразок хіп-хопу. "Канонічні тексти, які століттями належали до суворої церковної традиції, тут прочитуються під вальс, тріпхоп та бітбокс, набуваючи нового значення в умовах сьогоднішніх українських подій", - йдеться у відгуку спостерігачів.

"Розповідаю як було. Ми створили першу версію опери за три тижні. Початок написання припав, здається, на 1 вересня. І, віриш, якраз у цей час було два тижні, коли дійсно не лунало жодного пострілу [на Донбасі]. І нас переслідувало дивне відчуття, що все це робимо ми своєю музикою. Так, що Бог нам допомагає, і ми музикою можемо зупинити війну. Було таке відчуття, що мистецтво працює", - розповіли автори опери журналістам.

Премія вручається до дня народження Тараса Шевченка — 9 березня.

Теги: