Оскільки Біблія складається із 66-ти книг — це означає, що майже половина Святого Письма вже готова для перегляду. Дивитися перекладені частини Біблії жестовою мовою можна на сайті JW.ORG® або в додатку JW Library Sign Language®. Переклад наступних біблійних частин триває.

В свою чергу, 15 лютого 2020 року Свідки Єгови у США оголосили про випуск першого у світі повного перекладу Біблії американською жестовою мовою (АЖМ). Таке історичне оголошення було зроблено під час відкриття нового перекладацького офісу у Форт-Лодердейлі (штат Флорида, США), де готуються біблійні публікації американською жестовою мовою. На цій події були присутні 2 500 осіб, і ще більше 15 000 спостерігали за подією через трансляцію.

«Ми хочемо повідомити вам щось дуже, дуже важливе,— сказав Джеффрі Джексон, член Керівного органу Свідків Єгови. — … Тепер доступний повний “Переклад нового світу” жестовою мовою... Наскільки нам відомо, Свідки Єгови — перша організація, яка опублікувала повний переклад Біблії американською жестовою мовою. І, очевидно, це означає, що повна Біблія жестовою мовою видана вперше в історії».

Основою для перекладу на американську жестову мову було друковане видання «Перекладу нового світу Святого Письма» сучасною англійською мовою. Праця над ним тривала 15 років, починаючи з 2004. Через два роки було завершено Євангеліє від Матвія, і до 2010 року було опубліковано решту книг Нового Завіту. Упродовж останніх 10 років видавалися книги Старого Завіту.

Книги Біблії, які виходили поступово, справляли великий вплив на глухих людей. «Коли я вперше побачив “Переклад нового світу”, то не міг стримати сліз, — каже Айзаяс Ітон, глухий, який був присутній на програмі. — Біблія англійською мовою рідко торкалася мого серця. Але Біблія моєю, жестовою, мовою дуже мене зворушила».

Цей переклад стане великою підтримкою для багатьох нечуючих у зборах Свідків Єгови, які проводять богослужіння американською жестовою мовою.

«Біблія американською жестовою мовою стала зразком для інших жестових мов, — каже Ніколас Аладіс, який працює у відділі координування перекладацької праці у всесвітньому центрі Свідків Єгови. — Різні частини Біблії вже доступні 17 жестовими мовами, і невдовзі розпочнеться переклад на ще кілька мов».

Фото jw.org

Теги: