Під час розмови предстоятель Православної Церкви України розповів про виклики, з якими довелося зіткнутися духовенству та вірним через пандемію і карантин, зазначивши, що ухвалення Синодом відповідних церковних рішень допомогло захистити духовенство та вірних від швидкого поширення хвороби.

«На початку карантину Синод затвердив рішення та рекомендації у зв’язку з карантином. Тоді дехто, мабуть, не відразу сприйняв ці заходи. Але тепер, особливо на тлі того, що відбувається у світі та в Україні, можна переконатися, що рішення були хоча й болючими, але необхідними і правильними», – підкреслив митрополит Епіфаній.

У контексті викликів, пов’язаних з пандемією, відбувся обмін інформацією та думками щодо допомоги українським громадянам, які вимушено залишаються закордоном, а також трудовим мігрантам, які повернулися в Україну і мають потребу в підтримці. Йшлося також про духовно-моральну підтримку, яку Церква надає українським медикам, про благодійні проєкти.

«Церква разом з усім народом зараз перебуває у складному становищі, неможливість для мирян вільно особисто бути на богослужіннях стала причиною зменшення пожертв, завдяки яким покриваються потреби релігійних громад. Але ми покладаємося в першу чергу на Бога, віримо, що Він і ці важкі обставини оберне до блага. Бо вже можна бачити, як багато хто став більше цінувати ті можливості, які були у Церкви, у вірних, до карантину, але якими легковажили», – сказав митрополит Епіфаній.

Учасники розмови обмінялися думками щодо поточного стану державно-церковних та міжконфесійних відносин в Україні, утвердження Православної Церкви України як однієї з автокефальних Церков-Сестер та домовилися продовжувати плідну співпрацю, яка встановилася між Світовим конгресом українців та Православною Церквою України.

Теги: