«Щоби зробити аналітику, де є українці, які є їхні потреби, якою була мета їхнього виїзду в Європу, чи в них є бажання оселитися, чи вони збираються назад, яка мотивація навчання наших студентів за кордоном? Все це мусимо знати, щоби будувати подальшу стратегію. Дивимося не тільки на сьогодні, а й на завтра. Зрештою,  хочемо подбати про те, щоби наші люди мали належну душпастирську опіку і відчували себе частинкою української громади. Не розсіялися, а були одним цілим з усім світовим українським товариством. І розраховуємо в цьому питанні на допомогу СКУ, щоби ми могли зробити це дослідження. З нього скористають і наша Церква, і СКУ, і інші Церкви, щоби будувати нашу українську стратегію», – наголосив владика Степан.

Директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук зазначив, що для Світового конгресу українців важлива співпраця з Пасторально-міграційним відділом УГКЦ особливо в контексті трудової міграції українців до Європи і проведення досліджень діаспори.

«У нас тривалий успішний досвід співпраці з ПМВ і ми хотіли б тримати цей зв'язок і темп. Ми вважаємо, що УГКЦ є одним з наших головних партнерів. Церква – це духовний провід, моральні цінності, вона має кредит довіри і відіграє унікальну об’єднавчу роль, що може зміцнити наші громади», – зазначив Сергій Касянчук.

«Ми в Європі маємо стабільні сталі громади і називаємо їх вже діаспорою. Ми розуміємо, що багато українців не будуть вертатися в Україну і продовжуватимуть життя у країнах, куди вони мігрували. І нам дуже важливо розробити таку стратегію, як їх не втратити в цьому технологічному світі без кордонів,  де люди асимілюються, втрачають свою національну і культуру ідентичність», – зазначив Регіональний віцепрезидент СКУ у Західній Європі Павло Садоха. Він наголосив на необхідності започаткування сталого діалогу між громадськими організаціями і священниками.

«Ми, громадські організації, і Церква будуємо спільні громади. Водночас маємо випадки, коли немає розуміння між громадськими організаціями і священниками. Часто це трапляється через брак діалогу. Священник за кордоном має працювати не тільки як душпастир, а як дипломат, соціолог, лобіст українських інтересів», – зауважив Павло Садоха. І запропонував раз на триместр проводити зустрічі між душпастирем і лідерами громадських організацій, щоби вислухати один одного, спланувати події, подумати, що можна зробити разом і як одні одним можуть допомогти.

Павло Садоха також наголосив на важливості Форумів мігрантів, які проводить ПМВ. «Це дуже потрібні події. Вже після I Форуму у Фатімі, в якому взяла участь тодішня міністерка освіти Лілія Гриневич, ми мали розв’язання важливого для нас питання з Міжнародною українською школою. Такі наші зустрічі мають практичне вирішення і для нас це дуже важливо. Тож потрібно розширювати цей позитивний досвід», – підкреслив віцепрезидент СКУ у Західній Європі.  

Перший віцепрезидент СКУ Стефан Романів у своєму зверненні зазначив, що успішність Церкви і громад – взаємопов’язане питання. «Наш основний спільний меседж має бути таким: там, де є сильна Церква, – є сильна громада; там, де є сильна громада, – там буде сильна Церква», – наголосив Стефан Романів.

У відеоконференції також взяли участь: секретар ПМВ о. Андрій Гах, регіональний віцепрезидент СКУ у Східній Європі Віра Коник і голова Товариства української діаспори у Греції «Українсько-грецька Думка», член робочої групи СКУ з питань української зовнішньої трудової міграції Галина Маслюк.

Теги: