Інгредієнти священник використовує лише натуральні. Ще теплі і духмяні буханці усім охочим розвозить велосипедом. Радіє, що хліб людям сподобався, а у майбутньому мріє випікати великодні паски.

"За один раз випікаю близько 20 буханок хліба. Випікається він приблизно 25 хвилин, найбільше, скільки я випікав за один день, це було 27 буханок. Взагалі це досить клопітка праця, займає вона близько п’яти годин на день", - розповідає знам’янчанин о. Вадим Безрядін.

Напередодні випікання хліба, чоловік готує дрова та пересіває муку. Наступного дня прокидається удосвіта. Роботу починає із молитви: "Перед тим, як випікати хліб, я завжди молюся, щоб Господь дав таку можливість і таке благословення - випекти добрий хліб, щоб все вдалося".


Секрети роботи з тістом знам’янчанин дізнався під час навчання у столичній духовній академії. Донині хліб випікав лише у духовці. Останній місяць послуговується піччю, як це робили у давнину. Її у підсобному приміщенні у дворі Вадима більше місяця викладав кращий знам’янський майстер.

"Цегла там всередині спеціальна викладалася, спеціальний звід робився, все прораховувалося. До речі, побілена піч також старовинною глиною, лежала вона дуже довго і я не хотів чимось іншим. Ця глина така, якою в давнину білили", - пояснює Вадим Безрядін.

Пічний інвентар, який використовує священник, – справжній раритет 19 століття. "Це з липи лопата, раніше форм не було, а просто на капустяний лист клали цей хліб і закидали в піч, оця лопата лишилася ще від прабабусиної матері", - ділиться чоловік.

Інгредієнти пекар використовує лише натуральні. Пахне такий хліб на все подвір’я. "Хліб дуже великий, він десь 900 грамів важить. Люди кажуть, що мій хліб «невигідний», тому що магазинний можна купити й їсти тиждень, а цей можна сісти й з’їсти за один раз", - сміється Вадим Безрядін.

Опанувавши класичний рецепт, тепер знам’янчанин експериментує. У день зйомки вперше випік висівковий хліб. У пекаря-священнослужителя вже з’явилися постійні клієнти. Лише раз спробувавши хліб із печі, до магазинного повертатися не хочуть.

"Перші враження від хліба, який випікає Вадим, – це такий аромат, що не можна було втриматися, щоб не спробувати і скуштувати ще гарячим. Це той смак, який нагадав приємні домашні відчуття. Ідучи додому, тримаючи в руках гарячий хліб із хрумкою скоринкою, ламала його і куштувала", -  говорить знам’янчанка Світлана Бабаєва.

Вартість запашного буханця – 25 гривень. Доставка велосипедом безкоштовна.

Теги: