12 липня 2020 року владика Йосафат Мощич у Чернівцях заклав наріжний камінь під будівництво нової святині УГКЦ. Така подія відбулася вперше за майже двісті років. Крім того, у цей день посвятили щойно зведену богослужбову каплицю святих апостолів Петра і Павла на вул. Винниченка, де вже від сьогодні парафіяни можуть щоденно брати участь у богослужіннях і зростати як парафія.

У місті Кам'янське, що на Дніпропетровщині, 5 липня освятили каплицю Матері Божої Неустанної Помочі. Каплицю, як і парафію, буде посвячено Матері Божій Неустанної Помочі. “Цю церковцю справді можна назвати «та, що збудована людьми і для людей», з огляду на географію підтримки! Дякуємо всім за молитву та підтримку та просимо продовжувати молитися! Хай Господь усіх благословляє та обдаровує ласками!” – сказав владика Степан Меньок, екзарх Донецький.

Греко-католицька парафія у м. Кам'янське була зареєстрована у жовтні 2016 року. Її адміністратором є о. Михайло Неїжмак. За цей час на виділеній ділянці збудовано каплицю.

Крім того, храм Новомучеників українського народу УГКЦ готують до освячення у Хмельницькому. Ініціатором будівництва храму виступила місцева влада ще у 2018 році за сприяння мера міста Хмельницького Олександра Симчишина. Завдяки співпраці синкела Кам’янець-Подільської єпархії о. Івана Данкевича рішенням сесії міської ради була виділена земельна ділянка в постійне користування під будівництво храму. Будівельні роботи розпочалися у серпні 2019 року. Митрополит Василь Семенюк, ще будучи адміністратором Кам’янець-Подільської єпархії, поблагословив початок будівництва нової святині, освятив наріжні камені і хрест на місці початку будівництва.


13 грудня 2019 року, у день апостола Андрія Первозваного, владика Іван Кулик, правлячий архиєрей Кам’янець-Подільської єпархії, здійснив освячення надбанного хреста на місці зведення нового храму УГКЦ у м. Хмельницькому. Новозбудований храм розташований біля дитячої обласної лікарні за адресою: вул. Кам’янецька, 94/3а, на території військового цвинтаря м. Хмельницького. Одразу біля храму розташований пам`ятний знак жертвам репресій. Задум побудувати храм саме на цьому місці мав на меті те, щоб усі заходи місцевої влади із вшанування полеглих воїнів розпочиналися по-християнськи з молитви у храмі. Щоденно на богослужіннях поминатимуть усіх полеглих у Другій світовій війні, замучених і закатованих подолян під час комуністичних репресій, полеглих воїнів нашого часу, які віддали своє життя, захищаючи нашу землю в останні роки.

Адміністратором храму призначений о. Микола Шпітальний, сотрудник катедрального храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Хмельницького. Запроваджені карантинні заходи внесли корективи стосовно дати освячення храму, але все ж його планують незабаром освятити.


Також у США завершують будівництво нової української церкви Непорочного Зачаття УГКЦ в м. Палатайн (штат Іллінойс). Раніше громада мала невелике старе приміщення церкви. Тепер новозбудована церковна зала разом зі залою одночасно може прийняти 400-500 людей. Планують, що це буде великий відпустовий храм, де перебуватимуть мощі 24 святих новомучеників України. На нижньому рівні будівлі розмістять класи для української школи. Церква матиме легкий доступ для людей на інвалідних возиках. Встановлять новітні звук і відеотрансляції богослужінь, які відбуватимуться за двома календарями.


Як розповів о. Ярослав Мендюк, помічник при парафії Непорочного Зачаття УГКЦ у Палатайні, до цього віруючі мали невеличку капличку, яка прослугувала понад 55 років. А о. Михайло Кузьма, настоятель храму, повідомив, що залишилося десь 10-12 % до завершення добудови цього храму. Він зауважив, що для цього потрібно ще 350 тис. USD, і попросив усіх, хто може, допомогти фінансово.


Наразі триває збір коштів, аби допомогти завершити зведення церкви.

Теги: