Тепер священник Олексій Шаран вже став колишнім настоятелем храму – замість нього з Володимир-Волинської єпархії УПЦ (МП) направили тимчасово служити в Галинівку отця Юрія. Він і звершував богослужіння у храмі 9 серпня з групою прихожан УПЦ (МП) у той час, коли перед храмом відбувалися збори селян.

На зборах селян біля храму одноголосно вирішили перейти до ПЦУ. Назбирали близько 60 голосів. У храмі ж богослужіння довго не завершувалося, тому прихильники переходу попросили отця Сергія Місана, який прибув на місце від єпархії ПЦУ, провести богослужіння надворі. В дворі храму зачитали молитви українською.

На подію з’їхалося чимало представників ЗМІ. В церкву спочатку вони зайти не могли – двері храму зачинили. Згодом все ж таки до храму вдалося потрапити – всередині перебувало близько 15 прихожан УПЦ (МП), які після завершення служби розійшлися.


Прихильники ПЦУ зазначили, що церква належить громаді і будували її разом, кожен допомагав чим міг.

Отець Юрій, якого направили служити до села від єпархії УПЦ (МП), запитав: “що би ви робили, якби до вашого дому прийшли і сказали: громада вирішила твою хату віддати іншим людям”.

На запитання чи знають люди, де сьогодні знаходиться отець Шаран, почули, що ймовірно “виїхав звідси”. Також до них доходили чутки, що колишнього настоятеля “позбавили його регалій та відлучили від єпархії”.


На зборах була присутня велика кількість поліції, конфліктів між людьми не виникало.

У результаті зборів громада вирішила перейти до ПЦУ. Згодом повинні виготовити всі необхідні документи для реєстрації релігійної громади.

Проте, ймовірно, богослужіння проводитимуть поки що перед храмом, адже ключі від церкви забрали прихильники УПЦ (МП).

Теги: