2 серпня у Варшаві архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ владика Євген Попович офіційно проголосив заснування нової парафії – Благовіщення Пресвятої Богородиці, парохом якої призначив о. Дмитра Оршуляка. З цієї нагоди в неділю, 9 серпня, на новопроголошеній парафії відбулася урочиста літургія, яку очолив митрополит Євген. Під час літургії і було зачитано декрет про створення нової парафії.


На урочистій літургії з нагоди проголошення створення парафії, окрім митрополита Євгена, було присутнє духовенство з кількох греко-католицьких громад Варшави: о. Богдан Круба, парох парафії Блаженного Миколая Чарнецького, о. Володимир Рачковський, парох новоствореної парафії Покрову Пресвятої Богородиці, та о. Роман Гладій, душпастир у м. Отвоцьк; а також отці з різних римо-католицьких спільнот, котрі по-різному підтримують греко-католицьку громаду на Тархоміні та в Легіонові: о. Пьотр Єнджеєвський, парох місцевої парафії на Тархоміні, о. Ґжеґож Кухарський, парох парафії Яна Кантего з Легіоново, та о. Ярослав Кравєц, з ордену домініканів. Присутні були й сестри-монахині Анастасія і Магдалина, ЧСВВ, які ведуть заняття з катехизи для дітей парафії, а також численні вірні.

Митрополит Євген зазначив, зокрема, як важко засновувати нові спільноти для вірних УГКЦ у Польщі, але при великому бажанні, потребі, відкритості братів-римо-католиків та Божій допомозі, це стає можливим. Він привітав усіх присутніх із цією подією і побажав новоствореній парафії розбудови й успіхів.

Піднесений та молитовний настрій цього дня створив і спів зведеного парафіяльного хору Тархомін–Легіоново під орудою диригентки Христини Павлик, яка почала працювати з хористами в жовтні 2019 року.

9 серпня, у IX неділю після зіслання Святого Духа, у Варшаві було також проголошено греко-католицьку парафію Покрову Пресвятої Богородиці для католиків східного обряду, які проживають на території Польщі. Парохом іменовано о. Володимира Рачковського.

Урочиста подія розпочалася із душпастирського візиту архиєпископа і митрополита Перемишльсько-Варшавського Євгена Поповича до української громади, де його зустріли за українським звичаєм із хлібом і сіллю.

Після цього владика відслужив літургію св. Йоана Златоустого зі звершеням чину офіційного введення пароха. Отець Богдан Круба зачитав декрет проголошення парафїї Покрову Пресвятої Богородиці та декрет пароха.

Під час літургії архиєрею співслужили о. Володимир Рачковський, о. Богдан Круба, о. Дмитро Оршуляк. Своїм співом богослужіння супроводжував парафіяльний хор «З Україною в серці».

Після літургії парох парафії о. Володимир виголосив слова вдячності владиці Євгенові, всім священникам, сестрам служебницям, духовенству латинського обряду, а також усім своїм парафіянам.

Богослужіння тут відбуваються щонеділі о 09:30, 11:00, 19:00 та у свята о 19:00 (або згідно з розкладом) українською мовою за адресою: ВАРШАВА, Al. Stanów Zjednoczonych, 55.

А на Житомирщині 9 серпня у Михайленках владика Йосиф очолив літургію. Разом з єпископом участь у молитві взяли священники Житомирського протопресвітерства та запрошенні гості.

Зустрічаючи архиєрея, протоєрей Роман Шкрібенець, адміністратор місцевої парафії УГКЦ, зазначив: «Як побита дорога до нашого храму, так душі та людські серця мешканців цього села побиті життєвою дорогою. Цей храм стане місцем привернення їх гідності. Тому просимо вас очолити цю молитву, щоб тут оздоровлювалися усі, хто цього потребує».

Далі владика Йосиф очолив освячення нового храму, а відтак літургію. Під час проповіді єпископ вказав на рівень прогресу сучасної медицини.

Після молитви протосинкел Київської архиєпархії нагородив подячними грамотами парафіян храму. Разом із цим єпископ подякував адміністраторові парафії протоєрею Романові Шкрібенцю і всім доброчинцям.

Теги: