Сама Тетяна Сучкова-Ладик на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» повідомляє: «Цього року, не зважаючи на пандемію, організатори вирішили не йти в онлайн і провести фестиваль у традиційному форматі. Він став першим у Великобританії після початку пандемії COVID-19 кінофестивалем цього року, що показав фільми на великому екрані в кінотеатрі. У рамках обох кінофестивалів показано понад 200 фільмів англійською мовою в таких категоріях, як документальне кіно, художнє кіно, короткометражне кіно, анімаційний фільм, нова течія — буктрейлер, а також музичне відео і сценарій».

На ECG Film Festival були представлені роботи з України, Білорусі, Казахстану, Росії, Італії, Великої Британії, Ізраїлю, США, Катару, Швеції, Німеччини, Ірану, Грузії, Вірменії, Таджикистану, Узбекистану, Киргизстану, Канади та Фінляндії.

19 серпня на церемонії нагородження в кінотеатрі Premier Cinemas оголошено імена переможців і призерів фестивалю. До складу журі ввійшли Гульфія Шаріпова (Росія), Марія Мусорліева (Болгарія), Алла Дамскер (Росія), Спенсер Хокен (Великобританія) та Монті Кокс (США).

Нагороди в номінаціях вручено таким учасникам:

    Гран-прі (Найкращий художній фільм) — «Materia», режисер Наталя Нафталіева (Росія);
    Найкращий короткометражний художній фільм — «Józefa's Letters — Extraction from Oblivion», режисер Майкл Даніель Сагатіс (Великобританія);
    Найкращий документальний фільм — «Bovsuny Grannies», режисер Тетяна Сучкова-Ладик (Україна);
    Найкращий сценарій — «House of Silkworms», Зауре Туреханова (Казахстан);
    Найкраще музичне відео — Nevrida band «Туган Як» (Білорусь);
    Диплом визнання (Acknowledgment) за анімаційний фільм — «Time Acceleration Method», режисер Еміль Гузаїров (Киргизстан-Росія);

Диплом визнання для буктрейлеру (Book trailer):

    1. «The Daughter of a Kurd», режисер Олена Асланян (Вірменія);
    2. «Projective Graphics», автор Олена Безрукова, режисер Павло Погадаєв (Казахстан).

На сторінці ECG Film Festival у соцмережі «Фейсбук» було повідомлення про те, що документальна кінострічка «Бовсунівські бабусі» української режисерки Тетяни Сучкової-Ладик стала фіналістом: «Режисер з України Тетяна Сучкова подала заявку на участь у кінофестивалі з фільмом „Bovsuny Grannies“ („Бовсуновська бабусі“) й зуміла здивувати журі. Кінострічка стала фіналістом фестивалю в категорії документального кіно та отримала можливість узяти участь у показі фільмів у Premiere Cinemas у Ромфорді».

Фільм-портрет «Бовсуновська бабусі» розповідає про специфічний регіон України — житомирське Полісся, а точніше про одне село, що називається Бовсуни. Героїнь фільму є шестеро, наймолодшій поміж них за 75. Усі вони дуже світлі особистості, розумні й добрі українські жінки, що зберегли притаманну тільки цій частині Полісся пісенну культуру й манеру фольклорного співу. А ще жінки виступають у старовинних народних строях, деякі зберегли сорочки, що полотно на них ткали ще їхні мами. Відсутні елементи традиційного для цього регіону одягу — творіння рук «Бовсунівських бабусь». Шанування традицій та любов до народної пісні наповнює душу цих жінок. За словами режисерки, саме пісня — це їхнє життя.

13 грудня 2018 року Держкіно підписало контракт з компанією «Атасов Фільм Тревел» про державне фінансування кінопроєкту «Бовсуновська бабусі» в розмірі 575 тис. грн, що становить загальну вартість виробництва фільму.

ECG Film Festival (Eurasian Creative Guild Film Festival) — майданчик для розвитку кінематографа Євразійського регіону. Завдання фестивалю — просування євразійського кіно в англомовному просторі та ознайомлення євразійських представників кіноіндустрії з професіоналами всього світу.

Тетяна Сучкова — українська режисерка й продюсер. Вона прийняла іслам, коли вже була відомою людиною з успішною кар'єрою в телеіндустрії. Нині вона — одна з тих, хто розповідає правду, зокрема про мусульман, крізь призму свого досвіду і творчості.

Теги: