21 серпня до розташування батальйонно-тактичної групи російської (окупаційної) 810-ї окремої гвардійської бригади морської піхоти, що "виконує бойове завдання на кордоні Криму та України", у селищах Філатівка та Солоне озеро на півночі Криму, прибув священик Севастопольського благочиння УПЦ (МП), "помічник командира бригади з праці з віруючими військовослужбовцями" протоієрей Сергій Поливцев із дружиною Іриною, яка є членом Спілки письменників Росії. Послухати розповідь священнослужителя УПЦ (МП) про "насущні питання духовного життя віруючого воїна" прибули понад півсотні російських морпіхів. У культурній частині зустрічі Ірина Поливцева ознайомила окупантів зі своїми "патріотичними" віршами, присвяченими військовій службі, 75-річчю "Великої Перемоги", війні в Чечні, родині останнього царя Росії Миколи ІІ тощо. "Приємно було дивитись на замислені просвітлені обличчя вояків, що охороняють наші кордони", - зазначається на сайті Севастопольського благочиння УПЦ (МП).

Напередодні, 20 серпня, благочинний Севастопольського округу протоієрей Сергій Халюта разом із головнокомандувачем ВМФ Росії Миколою Євменовим, командувачем ЧФ РФ Ігорем Осиповим, "головою республіки Крим" Сергієм Аксьоновим, "головою законодавчого зібрання Севастополя" Володимиром Нємцевим і "т. в. о. губернатора Севастополя" Михайлом Развозжаєвим поклав квіти до меморіалу оборони Севастополя у 1941-1942 рр., після чого благословив керманичів окупаційного флоту в Криму, які вийшли в море, щоб простежити за перебігом другого етапу навчань зі спеціальних видів забезпечення діяльності сил ВМФ РФ. Ці заходи стали частиною навчань з видів забезпечення діяльності військ та тренувань органів російської військової поліції, що відбулися 10-21 серпня на семи полігонах Південного військового округу, в тому числі в окупованому Криму. Проведення спеціальних навчань стало контрольним етапом підготування органів військового управління, з'єднань і військових частин ПВО до стратегічних командно-штабних навчань "Кавказ-2020".

Під час згаданих навчань участь у них брав помічник благочинного Севастопольського округу УПЦ (МП) з праці з віруючими військовослужбовцями окупаційного контингенту протоієрей Василь Гумаров. Зокрема, 11 серпня він здійснив виїзд на військовий полігон у складі мобільної групи психологів і військового духівництва для праці з військовослужбовцями у польових умовах; у місці дислокації окупаційних військ він встановив мобільну каплицю, в якій відправив молебень і провів бесіду про свободу віровизнання в російській армії та права віруючих військовослужбовів.

12 серпня під час заупокійного богослужіння за загиблим екіпажем російського підводного човна "Курськ" під час промови очільник Севастопольського благочиння протоієрей Сергій Халюта побажав, щоб їхніми молитвами Господь підживлював сучасних вояків, які "несуть свій подвиг на флотах держави нашої Російської".

Служителі УПЦ (МП) продовжують благословляти окупантів на охорону Криму від України

17 серпня у дивізії надводних кораблів помічник благочинного Севастопольського округу протоієрей Василь Гумаров звершив молебень перед виходом корабля у море для виконання бойового завдання, після чого продовжив працю з молодим поповненням у розгорнутому мобільному храмі.

19 серпня він там само разом із настоятелем храму Архістратига Михаїла протоієреєм Ігорем Тишкевичем узяв участь у зустрічі представників керівного складу ЗС РФ. Священники УПЦ (МП) відправили молебень на борту фрегата "Адмірал Ессен", благословили екіпаж на виконання бойового завдання та організували розгортання мобільної групи для організації праці з російськими військовослужбовцями, що беруть участь у бойових діях.

19 серпня у бригаді берегової оборони помічник благочинного Севастопольського округу протоієрей Василь Гумаров освятив бойову техніку та провів бесіду з окупаційними військовослужбовцями щодо "необхідності всіляко продовжувати духовне життя християнина попри складнощі та незручності польових умов служби".

16 серпня у 810-й окремій бригаді морської піхоти зустріли мироточиву ікону "Пом'якшення злих сердець" із села Бачуріно Московської області РФ; військові священики Сергій Поливцев і Олександр Григор'єв після молитви окропили окупаційних вояків святою водою та помазали миром від ікони.

Теги: