Біля входу в творчу майстерню протоієрея Феодора Конюхова, відомого як мандрівника і клірика Запорізької єпархії УПЦ (МП), стоїть пам'ятник дідові Івана Грозного — царю Іоанну III Великому. Тепер же на стіні каплички поруч з пам'ятником з'явилася меморіальна дошка, присвячена його онукові царю Івану IV Грозному. 


Ініціатива зі створення пам'ятної дошки належить отаману Валерію Камшилову. Вона встановлена ​​з благословення духовника патріарха Кирила схіархімандрита Іллі (Ноздрина), який раніше освячував пам'ятник Івану Грозному в Орлі, а також заявляв, що війну в Україні розпочав диявол, а Путіним світ «рятується».

"Фотографій і портретів, які достовірно передають риси Іоанна Васильовича, не збереглося. Тому організатори вирішили зупинитися на картині Васнецова, яка найкращим чином передає характер першого російського царя", — повідомляють учасники події.

Іван Грозний відомий як засновник опричнини і терору проти населення власної країни, зокрема проти православних подвижників, найвідоміший з яких — святий митрополит Филип (Количев), замучений довіреними особами царя.

На урочистому відкритті дошки вбивцю святителя Филипа до присутніх звернулися протоієрей Феодор Конюхов і отаман Валерій Камшилов. Потім відбулося освячення пам'ятного знаку, а літію (коротке богослужіння) в пам'ять Івана Грозного і всіх російських царів династії Рюриковичів відслужив протоієрей Володимир Тищенко, клірик УПЦ (МП).

 

Священники УПЦ (МП) освятили пам'ятну дошку царю Івану Грозному

У ході урочистої церемонії отаман Валерій Камшилов вручив протоієрею Феодору Конюхову козачий орден отамана Платова.


Теги: