Працюючи над програмою, автори показали максимум оригінальних світлин, документів, рукописів, книг, особистих речей родини Носалів. Зйомки проходили в місцях, пов’язаних з життям і діяльністю священника і цілителя – на Дубенщині і у Рівному.

На захід завітали журналісти, старожили міста, друзі, колеги авторів проекту.

Олександр Булига, директор музею, виступив з вітальним словом. Журналіст Вадим Семяник ("Рівне Суспільне") подякував за долучення до співпраці з музеєм і відзначив, що життя таких людей, як М. Носаль, було прожите недаремно.

Після перегляду стрічки слово взяла Валентина Романюк. Вона звернула увагу присутніх, що  перша частина фільму була представлена на широкий загал 28 серпня, у день свята Успіння Пресвятої Богородиці, оскільки М. Носаль впродовж 15-ти років був настоятелем Свято-Успенської церкви Рівного.  А презентацію ІІ-ої частини фільму вирішили приурочити до  свята Другої Пречистої, тому що це ще й день ікони Холмської Божої Матері, а сам М. Носаль з Холмщини.

До слова долучилася Галина Данильчук. Вона коротко розповіла про роботу над життєписом родини Носалів. Нагадала, що в цьому році 70-і роковини від дня смерті священника, і цей фільм є йому своєрідним пам’ятником.

Представниця родини Носалів - пані Анжела, зауважила, що фільм вийшов душевний, теплий, неначе  сімейний нарис, і великим плюсом є те, що він напівігровий, адже в ролях М. Носаля знялися Юрій Пшеничний, працівник Дубенського заповідника  та Сергій Романішин, актор Рівненського народного молодіжного театру. До окремих сцен були залучені діти працівників музею.

Алла Українець, ст. науковий працівник сектору етнографії, зазначила, що такий напрямок роботи є дуже цікавим для музею і його потрібно розвивати. Руслана Мельник (м. Луцьк), представниця індустрії аматорського кіно, рекомендувала подати стрічку для участі в різних кінофестивалях. Сергій Романішин, актор Рівненського народного молодіжного театру, подякував долі, що звела з таким небайдужими людьми, як В. Романюк і Г.Данильчук.

Інші виступаючі також схвально відгукнулися про представлений документальний фільм.

Теги: