Увечері 25 вересня на Харківщині при заході на посадку в аеропорту міста Чугуєва розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. Крім екіпажу, на борту перебували курсанти Харківського національного університету Повітряних сил. Президент В. Зеленський заявив, що в результаті авіакатастрофи загинули 26 осіб, одна людина перебуває в лікарні. Президент оголосив 26 вересня Днем жалоби в Україні.

26 вересня 2020 року предстоятель РПЦ патріарх Кирил висловив співчуття президенту України В.О. Зеленському та главі УПЦ (МП) митрополиту Онуфрію. «Болем в моєму серці відгукнулася трагічна звістка про авіакатастрофу в Харківській області, в якій загинули і отримали важкі травми курсанти та військовослужбовці української армії, — йдеться в посланні Кирила до глави української держави. — Глибоко співпереживаючи рідним і близьким загиблих, молюся про втішення скорботних».

Католикос-патріарх всієї Грузії Ілія II направив на адресу предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Онуфрія співчуття у зв’язку авіакатастрофою під Харковом. «Ми глибоко засмучені через авіакатастрофу, що сталася 26 вересня о Україні, яка забрала життя багатьох молодих людей, — йдеться у листі. — Підносимо молитви за їх безсмертні душі, щоб Господь упокоїв їх в оселях праведних».

Католикос-Патріарх всієї Грузії попросив передати свої співчуття і слова розради сім’ям загиблих, всьому українському народу. «Бажаємо постраждалим з допомогою Божою якнайшвидшого одужання», — також написав предстоятель Грузинської Православної Церкви.


26 вересня 2020 митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей, місцевий ієрарх УПЦ (МП), у співслужінні духовенства Чугуївського благочиння і кліриків Вознесенського кафедрального собору звершив панахиду в Покровському соборі м. Чугуєва Харківської області за трагічно загиблими в авіакатастрофі літака АН-26.

Теги: