Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 30 вересня 2020 року зустрівся з послом Аргентини в Україні Еленою Летісією Мікусінскі. Під час зустрічі сторони обговорили низку актуальних питань. Мова йшла про епідеміологічний стан у контексті пандемії небезпечного коронавірусного захворювання, ситуацію в українських регіонах і зокрема на Донбасі.

Також глава ПЦУ поінформував гостю про діяльність Православної Церкви України та соціальні проекти, які наразі здійснюються.

Своєю чергою посол представила предстоятелю свої напрацювання щодо діяльності аргентинців українського походження, які докладали зусилля для розвитку Церкви в Аргентині.

Також у рамках душпастирського візиту до Литви голова Пасторально-міграційного відділу (ПМВ) УГКЦ владика Степан Сус зустрівся з послом України в Литві Володимиром Яценківським. Аргентинський дипломат подякував єпископу за сприяння, що його Українська Греко-Католицька Церква надає українцям, які живуть і працюють у Литві. І підкреслив особливу роль УГКЦ для української громади.


Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання, релігійну ситуацію в державі та спільні ініціативи, які планується реалізувати в майбутньому. «У розмові підсумували життя та діяльність УГКЦ у Литві, обговорили організацію дитячих літніх та зимових таборів, працю із студентською молоддю, розвиток нових громад», - розповів владика Степан.

Він також висловив велику вдячність отцям василіанам, які за прикладом святого Йосафата Кунцевича активно ведуть душпастирську діяльність у Литві. На сьогодні в Литві мешкає 64 тисячі українців.

У зустрічі також взяли участь настоятель монастиря Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Микола Козелківський, заступник голови ПМВ о. Андрій Гах та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

Теги: