Книжка містить шість текстів, які владика Ігор представив на конференціях і семінарах у Лювені та Ліоні; на єпархіальних соборах у Шевтонському монастирі; на святкуванні днів Анни Ярославни в Санлісі. Тематика доповідей різноманітна – історія та сучасність українських Церков на Батьківщині та в еміграції; євангелізація та християнське духовне життя в ХХІ столітті; формування в молоді пошани до інтелектуальної власності.

Ідею публікації запропонував владика Борис Ґудзяк, перший єпарх Паризький УГКЦ (2013-2019). Менеджмент проєкту спільно здійснили видавництво «Свічадо» та єпархіальна комісія з екуменічних і міжрелігійних зв’язків.

У передмові до видання апостольський адміністратор єпархії з 2019 року владика Гліб Лончина зазначив: «(…) У 2012 році Блаженніший Святослав висловив побажання, щоб Апостольський екзархат Франції (від 2013 року – Паризька єпархія) особливо розвивав екуменізм та інтелектуальне життя. В особі архиєпископа Ігоря Ісіченка ці дві царини єднаються. Владика шукає доріг до подолання вікового відчуження між українськими християнами, а також, будучи професором, видав чимало книг на теми літературні, історичні, культурні та духовні. Нехай ця збірка доповідей, виголошених у Паризькій єпархії, буде нашим скромним виявом пошани й подяки за те, що владика допомагає нам здійснювати настанови нашого Патріарха».

14 жовтня в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі (Харків) владика Ігор Ісіченко взяв участь у презентації книжки. Її можна придбати в крамниці та на сайті видавництва «Свічадо».

Теги: