У зустрічі взяли участь представники різних силових відомств – Державної прикордонної служби, Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Національної гвардії та Генерального штабу Збройних Сил України. А також представники релігійної спільноти – Православної Церкви України, Української Греко-Католицької Церкви, Союзу вільних церков християн євангельської віри, Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів та мусульман.

«Закон про військове капеланство вкрай необхідний для організації і впорядкування капеланської служби, він має полегшити та покращити роботу капеланів. Ми покладаємо надію на те, що Бог дасть, і ми разом з церковно-релігійною спільнотою, а також з силовими структурами дочекаємось, що він незабаром буде прийнятий у Верховній Раді. З цього питання вже заплановано ряд робочих зустрічей на найближчий час», – зазначив Василь Хіміч, старший капелан ВСЦ ЄХБ (баптистів).

Василь Хіміч розповідає, що в Союзі ЄХБ значна частина капеланської роботи до карантину виконувалася на волонтерських засадах. Сьогодні, у зв’язку з пандемією, доступ до військових підрозділів, і особливо тих з них, що перебувають в зоні проведення ООС, суворо обмежений і тому капелани не можуть там перебувати з воїнами. Тому капелани ВСЦ ЄХБ, за можливості, продовжують роботу в себе на місцях. Вони опікуються військовими вдовами, сім’ями загиблих та ветеранами. Для прикладу, в Києві упродовж року щонеділі проходить група з вивчення Біблії з одинадцятьма військовими вдовами, а в Житомирі з числа вищезазначеної групи людей капеланами створена повноцінна місцева церква «Компас».

Теги: