«У цьому питанні Держава та Церква є однодумцями. Церква, як суспільний інститут, завжди брала участь у вирішенні як внутрішніх, так і зовнішніх важливих для України питань. Так, релігійними осередками здійснюється соціальна, просвітницька,  волонтерська та культурна місія. Нині Церква виступає не лише об’єднавчим моментом духовного абсолюту, а й активно підтримує своїх парафіян і незахищених верств населення», - сказав Ярослав Мельник.

Він підкреслив роль УГКЦ в житті емігрантів, адже вона, «зберігаючи культурні традиції, виховуючи культурно-моральний і культурно-релігійний потенціал парафіян, виступає унікальним елементом української єдності та соборності». За його словами, УГКЦ відіграє надзвичайну психологічну функцію для української громади, підтримуючи її морально і духовно.

«За результати своїх перших контактів із владою Італії, як центральною, так і регіональною, італійська сторона висловила слова підтримки українській громаді. Був радий почути приємні відгуки щодо українців, які відзначаються своєю працьовитістю», - вів вісокопосадовець далі. Кілька днів тому чиновник вручив вічні грамоти президенту Італійської Республіки Серджо Маттареллі: «Президент позитивно оцінив роль української діаспори, яка проживає в Італії, і зазначив, що вона добре інтегрована в суспільство та життя цієї країни».

Він додав, що співпраця з українською громадою для нього є одним із пріоритетів в роботі на цій посаді. «Я б хотів попросити присутніх отців про сприяння в організації зустрічей з громадським активом ваших регіонів під час моїх візитів. Був би вдячний, якби ці зустрічі відбувалися в приміщеннях парафій за вашою активною участю», - висловив побажання Ярослав Мельник.

Українська діаспора є однією з найбільших після румунської, албанської, китайської та марокканської в Італії. За офіційними даними Міністерства внутрішніх справ Італії, на території країни офіційно проживають 240 тисяч українців.

Теги: