«Якщо це відбудеться візит [патріарха Константинопольського Варфоломія — ред.], то нам слід чекати загострення і без того важкої ситуації з українськими розкольниками. Можлива нова хвиля провокацій, захоплення храмів, інформаційного тиску та чергових спроб дискредитації Української Православної Церкви», — заявив на зборах єпархії предстоятель УПЦ (МП).

Він пояснив ситуацію так: «тому що патріарх Варфоломій приїде не для того, щоб щось дати Україні, а для того, щоб щось взяти з України».

Архіпастир закликав всіх бути готовими до такого розвитку подій і в першу чергу – духовно. «Озброївшись молитвою, терпінням та любов’ю, захищати чистоту Православної віри, відстоювати свої християнські принципи, якими, на жаль, нехтує Патріарх Варфоломій і його послідовники та боронити свої Святині. Бажаю усім нам мужності та твердості у вірі, пам’ятаючи, що Бог не в силі, а в правді», — сказав владика.

Віряни і духовенство УПЦ (МП) швидко відреагували на звернення митрополита Онуфрія: у соціальних мережах почали поширювати тексти і відеоролики про намір патріарха Варфоломія у січні 2021 року провести разом з ПЦУ Собор, на якому заборонити УПЦ (МП) і т.п., через що закликали віруючих дати рішучу відсіч опонентам. Агресивно-образливі випади проти Константинопольського патріарха дійшли до того, що в ситуацію довелося втрутитись протоієрею Миколаю Данилевичу, заступнику голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП), який спробував зупинити "гарячі голови".

У мережі протоієрей Миколай Данилевич звернувся до вірян: "Браття і сестри, щодо останнього відео, то: 1. П. Варфоломій не приїде в січні чи в лютому, а аж в серпні. Про це повідомлено офіційно. Там у відео неправда. 2. Немає підтвердження інформації про те, що п. В. хоче заборонити єпископат УПЦ... 3. Не піддавайтеся панічним настроям. Я вже сварив цього диякона Андрія за це відео. Він його видалив, але хтось встиг його скачати і зробити короткий варіант, 3 хвилинний замість 10 хвилинного, що був спочатку. Тому прошу не пересилати далі нікому і не нагнітати паніки".

Тим не менш, 25 грудня, коли в Україні святкують Різдво Христове за новим стилем, близько 200 вірян на чолі зі своїми ватажками влаштували в Києві хресну демонстрацію з хоругвами і агресивно-образливими плакатами на адресу патріарха Варфоломія і керівництва України.

Віряни УПЦ (МП) провели демонстрацію проти патріарха Варфоломія і президента України

Віряни пройшлися центральними вулицями Києва, зокрема по Софійській площі, вигукували через гучномовець молитви, а на плакатах написали гасла проти "термосу" (тобто томосу про автокефалію), "Эрдоган, угомони своего турецкоподданного афериста" (тобто патріарха Константинопольського Варфоломія), "Ніколи Вкраїна не буде рабою стамбульської (далі нерозбірливо)", несли портрет патріарха Варфоломія у вигляді гральної карти з написом "Кто следующий во ад/пекло?", портрет президента України Володимира Зеленського, який тисне руку патріарху Варфоломію, з написом "Вова, не лізь в церковні справи, тренуйся на кішках" тощо.

Віряни УПЦ (МП) провели демонстрацію проти патріарха Варфоломія і президента України

До цього прихильники УПЦ (МП) спалювали опудало патріарха Варфоломія та офіційного представника Держдепартаменту США.

Теги: