У різдвяному вітанні президента України християнам західного обряду говориться: "Дорогі співвітчизники! Я сердечно вітаю громадян України та мільйони людей в усьому світі, що відзначають у ці дні величне свято Різдва Христового. Всіх, хто збереться сьогодні у колі найрідніших і найдорожчих людей, аби провести Святий вечір та зустріти першу зорю на вечірньому небі. Народження у Вифлеємі Сина Божого подарувало людям надію на спасіння, а також віру в те, що добро й милосердя обов’язково переможуть. Нехай вони наповнять наші серця, а особливо тепер – коли завершується рік, сповнений важких випробувань. Ми тримаємо дистанцію, але не відвертаємось один від одного. Носимо маски, але хочемо бачити усмішки на обличчі наших батьків, наших коханих, наших дітей, нашої України. Нехай з Різдвом у кожну родину прийде злагода, у кожну домівку – достаток, а на українську землю – тисячолітні мир і процвітання. Бажаю всім веселих, теплих, смачних, а головне – здорових Різдвяних свят! Бережіть себе і людей поруч з вами! Христос народився! Славімо його!".

Свої різдвяні вітання оприлюднили українські римо-католики, лютерани, баптисти , п'ятидесятники, деякі інші конфесії України.

Глава ПЦУ митрополит Епіфаній у привітанні до українців, які святкують Різдво 25 грудня, відзначає: "Кожного року напередодні новорічних та Різдвяних свят в українському суспільстві постає дискусія, коли варто святкувати Різдво Христове – за новим чи за традиційним календарем. Ми бачимо, що в людей є запит на обговорення цієї теми та вирішення її у майбутньому. Православна Церква України не відкидає цієї дискусії. Але підсумок її має не ще більше розділяти, а об’єднувати православних вірних в Україні, щоби рішення, яке у майбутньому соборно ухвалить з цієї теми Помісна Церква, відобразило настрій та бажання її повноти... Пам’ятаймо, що справжній зміст християнського святкування Різдва полягає у тому, щоби ми остерігалися гріха та робили добро".

Вселенський (Константинопольський) патріарх Варфоломій у своєму різдвяному посланні, зокрема, зазначає: "Святкуючи Різдво, ми молимось за наших братів і сестер що в небезпеці та хворобах перебувають. Ми захоплюємося самопожертвеністю лікарів та медсестер та всіх, хто сприяє протистоянню пандемії. Ми радіємо, коли виявляємо, що до пацієнта звертаються як до священної особи, що не зводиться до числа, справи, предмета чи знеособленої біологічної одиниці. Як уже було так красномовно сказано, «біла сукня» лікарів – це «біла ряса», що виражає відмову від того, що «моє» заради мого брата, «пошук інтересів іншого» і повну відданість до страждаючого. До цієї «білої ряси» відносяться так само, як і до ряси духовенства, оскільки обидві являються символами духовної жертовності та служіння, чиїми натхненням і рушійною силою є любов, яка завжди є даром божественної благодаті і ніколи не являється виключно нашим власним досягненням".

У різдвяному посланні папа Римський Франциск побажав, щоби припинення вогню та діалог привели до миру в Україні.

Напередодні свята, 21 грудня 2020 року, римсько-католицька кафедральна парафія святих Петра і Павла у Луцьку отримала Вифлеємський вогонь від луцьких пластунів. Вифлеємський вогонь миру – це символічний вогонь, який скаути привозять з місця народження Ісуса Христа у Вифлеємі та поширюють по всьому світу. Світло символізує мир, любов та добро, і символічно об’єднує людей під час вігілійної вечері.

А 22 грудня молоді члени Скаутствa в Україні принесли Вифлеємський вогонь до резиденції архієпископа, митрополита Львівського Мечислава Мокшицького. В каплиці Митрополичої курії засяяло Вифлеємське світло миру, яке скаути отримали з Кракова. Скаути заспівали пісню передачі вогню миру, заколядували і склали свої побажання. Митрополит подякував їм за підтримку цієї традиції і побажав, щоб це світло, як знак миру та любові, досягало якнайбільше людей і установ, а також, щоб благословенне світло принесло кожному надію на довгоочікуваний мир в Україні.

Також традиційно вже кілька рокі поспіль, 24 грудня, у переддень Різдва Господнього, архієпископ Мечислав Мокшицький відвідав притулок для безпритульних по вул. Мазепи, 28 у Львові який провадять ченці-альбертинці.

Прибули також директор Релігійної Місії «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії РКЦ о. В’ячеслав Дорош, секретар архієпископа отець прелат Андрій Легович, настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі о. Микола Ліпітак. У каплиці гостей привітав директор притулку брат альбертинець Берард Чарнуха.

Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив спільну молитву, поблагословив облатки і звернувся зі словом до численно прибулих безпритульних львів’ян. Далі він та супроводжуючі його особи розділили вігілійну вечерю і поколядували. Архієпископ Мечислав Мокшицький склав подяку ченцям, добровільним помічникам та жертводавцям за опіку над безпритульними у місті Львові.

У Чернівцях на головній площі міста римо- і греко-католики освятили різдвяний вертеп.

Фото espreso.tv

Теги: