В документі зазначається, що Валентин Лукіяник та Всеукраїнське православне братство святого архістратига Божого Михаїла "останнім часом провели в м. Києві декілька акцій, які мали відверто політичний та провокативний характер".

Очевидно, маються на увазі хресні ходи по центру Києва з образливими гаслами на адресу Константинопольського патріарха і керівництва України.

Предстоятель УПЦ (МП) зазначає, що Лукіяник та його братство "не мають нічого спільного" з УПЦ (МП) і відповідно "не мають Нашого благословення на свою діяльність".

"Із сумом констатуємо, що поведінка Лукіяника Валентина свідчить про те, що він є провокатором і шахраєм, який вводить в оману наших віруючих людей", - йдеться в документі.

Слід зазначити, що в грудні 2007 року Собор єпископів УПЦ (МП) засудив діяльність Валентина Лукіяника та його прибічників як угруповання "політичного православ'я". За часів митрополита Володимира Сабодана Валентин Лукіяник був відлучений від церковного таїнства євхаристії, проте після приходу до керівництво УПЦ (МП) митрополита Онуфрія В. Лукіяника після покаяння відновили у сопричасті з Церквою. Тим не менше, у 2016 році спікери УПЦ (МП) знову заявили про небезпеку братства В. Лукіяника і пригрозила новим відлученням.

УПЦ (МП) вкотре відмежувалася від Валентина Лукіяника та його братства

Теги: