«Керівництво залізниці відповіло на наші запити, і виділило опалюване приміщення площею 70 м2 на території Південного залізничного вокзалу. У пункті обігріву встановлено сидіння для 30 людей, є стіл, можливість підключати електроприлади та доступ до туалетів», –  розповідає В’ячеслав Когут, пастор церкви «Альфа», котра активно служить  людям, які не мають житла або з якихось інших причин опинилися на вулиці.

17 січня, коли на ранок знайшли щонайменше четверо замерзлих на смерть, християни мобілізувалися – закупили і почали роздавати теплі шкарпетки, рукавички та шапки. Всього за тиждень роздали близько 600 наборів, більшість з яких  містили також шоколад, вітаміни та парацетамол.

У пункті обігріву волонтери церкви чергували щоночі – пригощали чаєм зі снеками, спілкувалися, намагалися допомогти чим могли. Результат – більше десятка людей попросили направити їх до центрів соціальної реабілітації, куди і були доставлені.

Нічна вахта в пункті обігріву залишиться надовго в пам'яті волонтерів. Різні люди, різні долі: колишні чиновники, люди з вищою освітою, колишні арештанти, будівельники, ніхто з них не планував опинитися в таких обставинах, але всі погоджуються, що виною всьому гріховне життя. Хтось з обмороженими кінцівками, більшість – з розбитим життям.

Наприклад, під ранок прибиральниця з вокзалу привела в пункт обігріву страшенно п’яного молодика, який весь час бурмотів, що спізнюється на літак до Італії. Цим він дуже розвеселив постояльців пункту, які жартували, що той вже на Сицилії. «Не знаю як пояснити, але щось  мені говорило, що він не обманює. Зібравши розкидані речі чоловіка, ми побачили, що у нього дійсно італійські документи і квиток на літак на 10:40 ранку» – розповів пастор В’ячеслав.

Служитель зізнається, що дуже  хотів, щоб ним зайнявся хтось інший, та ні таксі, ні маршрутка не брали п’яну людину. «Я так і уявив як він без речей і з розбитим обличчям бродить по вокзалу. Тому  після здачі вахти в пункті обігріву о 9:00, посадив чоловіка у своє авто і відвіз до аеропорту. По дорозі познайомилися, сім’я Олексія живе в Італії. Думаю, що Бог має якийсь особливий план на його життя.  Ми встигли вчасно».

Інший служитель церкви Дмитро Дугін, повертаючись вночі з пункту обігріву побачив чоловіка, який лежав на вулиці в снігу. Мороз – мінус 20. Зупинився, пішов і  почав підіймати. Виявилося, що цей старий чоловік (колись відомий спортсмен, тенісист), випив спиртного і вийшов на вулицю спеціально, щоб замерзнути і померти. Тому що, як пояснив потім, втратив сенс життя. Служитель розказує, що після молитви чоловік прийшов до тями, Дмитро Дугін відвів його додому, меблі у квартирі чоловіка були заставлені кубками та спортивними нагородами. Коли розпрощалися, старий дав номер телефону і попросив не забувати про нього.

Волонтери висловили подяку лікарям швидкої допомоги, що приїхали на виклик за 5-хвилин і забрали безхатченка, поліції, яка чергувала в пункті обігріву разом з волонтерами церкви. А також людям, які жертвували кошти на одяг і продуктові набори.

Теги: