Митрополит Епіфаній обговорив з гостями релігійну ситуацію в Україні та вплив на неї пандемії коронавірусної хвороби. Окрім того, мова йшла про систематичне порушення прав релігійних громад ПЦУ й загалом прав людини в тимчасово окупованому Криму та окремих районах Донбасу.

При цьому владика висловив переконання, що з Божою допомогою усі виклики буде неодмінно подолано.

Зі свого боку Ґітанас Наусєда запевнив митрополита, що Литва продовжуватиме свою підтримку України, а питання Криму і Донбасу не будуть забуті.

«Ми вдячні за слова підтримки та розуміння ролі Церкви. Особливо хочу подякувати за допомогу, яку українці відчувають з боку Литви у цей нелегкий час. Нехай береже Вас Господь», – зокрема сказав митрополит Епіфаній.

Цього ж дня митрополит Київський і всієї України Епіфаній зустрівся з одним з організаторів національних і міжнародних Молитовних сніданків у США Дагом Бьорлі (Doug Burleigh).

У зустрічі також взяли участь координатор українських Молитовних сніданків у США Михайло Жовнір та український політик і громадський діяч Павло Унгурян.

Предстоятель помісної Української Православної Церкви обговорив з гостями проведення майбутнього українського Молитовного сніданку, епідеміологічну ситуацію в Україні та світі й процес вакцинації.

Також відбувся обмін думками з низки інших актуальних питань. Зокрема, йшлося про історію становлення й визнання Православної Церкви України, діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, протистояння інформаційним викликам в контексті гібридної війни проти України, «елементи гендерної ідеології» у Стамбульській конвенції,  підтримку України з боку Сполучених Штатів Америки та посилення санкцій проти країни-агресора.

«Наші опоненти все ще плекають надію підкорити нашу державу й зупинити становлення Православної Церкви України, однак то марна справа. Суверенна Українська держава і незалежна помісна Українська Церква вже відбулися. Це засвідчений і незворотний факт, тож вони свідомо чи не свідомо перебувають у гордовитій самоомані», – зокрема сказав митрополит Епіфаній.

Теги: