Захід було організовано за підтримки міської влади місцевою Духовною радою християнських Церков. Першу молитву за мир, українських добровольців та всіх захисників України здійснив отець Мар’ян Тиркус з Православної Церкви України. Він просив Бога, щоби оберігав всіх тих, хто цінною свого життя захищає свободу та спокійне життя українців.


Оскільки, сто років тому, внаслідок Ризького мирного договору між Радянським Союзом та Польщею від 18 березня 1921 року Кам’янець-Подільський опинився під більшовицькою владою, представник Римсько-Католицької Церкви перепросив Всемогутнього Бога за всі гріхи та злочини під час безбожної комуністичної влади, зокрема: вбивства мільйонів невинних людей, руйнування Церков та переслідування християн, аборти і знецінення людського життя, війни та пропаганду атеїзму, депортацію цілих народів та сімей, і наприкінці поросив, щоби Бог прийняв цю молитву, зцілив рани минулого та дав місту і країні своє щедре благословення.

Присутній на заході міський голова Михайло Посітко подякував присутнім священнослужителям та Духовній Раді за спільну молитву та пам’ять про українських добровольців, які свідомо прийняли рішення піти на фронт, а чимало з них, зокрема із Кам’янеччини, відали своє життя за Україну.

Про Боже благоговіння над містом, духовне та фізичне здоров’я українського народу молився пастор УЦХВЄ (п’ятидесятників) Віктор Ємелін. Молитва та слово священнослужителів супроводжувалася співом християнських пісень у виконанні подружжя Мартиновичів. Незадовго до завершення, голова Духовної Ради єпископ Євангельських християн-баптистів Микола Каспров поділився своїми спогадами з дитинства про відвідини музею атеїзму, який за радянських часів знаходився у кафедральному римо-католицькому соборі Святих Апостолів Петра і Павла.

Микола Каспров також закликав до постійної молитви й посту за місто та владу, – «щоб могли ми провадити тихе й мирне життя в усякій побожності та чистості. Бо це добре й приємне Спасителеві нашому Богові, що хоче, щоб усі люди спаслися, і прийшли до пізнання правди» ( 1 Тим 2, 2-4).

По завершенню молебню, всі священнослужителі здійснили молитву благословення над містом та його мешканцями.

Теги: