У зустрічі також взяв участь український політик і громадський діяч Павло Унгурян.

Під час спілкування мова йшла зокрема про становлення помісної Української Православної Церкви й міжконфесійні взаємовідносини в Україні.

«Російська держава й Церква разом намагаються усіляко протидіяти нам, їх взагалі важко якось відрізняти, бо вони діють, фактично, як одне ціле. Тому що там добре розуміють значення автокефальної Української Церкви і прагнуть будь-яким чином завадити її поступу. Але переконаний, що їхні намагання марні, бо правду Божу не перемогти», – сказав з цього приводу предстоятель ПЦУ.

Окрім того, він зазначив, що Православна Церква України давно відкрита до конструктивного діалогу, однак представники Московського Патріархату в Україні до нього не готові, оскільки не можуть піти проти волі Москви. Натомість вони, за словами глави ПЦУ, обрали тактику провокування штучних конфліктів на місцях, з метою завадити вільному вибору громадами своєї юрисдикції та показати себе начебто жертвами гонінь і захоплень храмів.

Митрополит Епіфаній вкотре висловив переконання, що вибір кожної громади має відбуватися мирно, добровільно та в правовому полі і такий вибір потрібно неодмінно поважати.

Також сторони обговорили ситуацію на тимчасово окупованих територіях – в Криму й на Донбасі, в контексті намагання окупаційної влади витіснити звідти представників ПЦУ, діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та проведення наступного Молитовного сніданку.

Напередодні, 21 травня, глава УГКЦ обговорив з конгресменом США протидію пандемії та суспільну ситуацію в Україні.

Теги: