У виданні релігієзнавці та священники ПЦУ розмірковують над новими викликами, які пандемія поставила перед Церквою.

"Починаючи з весни 2020 року людство жило в принципово нових умовах карантинних обмежень. Більшість контактів та спілкування було переведені в дистанційній формат. Як це відобразилося на релігії, на Церкві, основою якої є громада, тобто спільнота вірних? Як нові умови трансформували обряди і таїнства? Врешті решт, як коронавірус вплинув на розуміння віри і найсокровенніше – Причастя? Феномен «онлайн-причастя» став справжнім богословським викликом для дослідників, духовенства і вірян, який змушує наново усвідомлено осмислювати основи православної віри і церковного передання", - йдеться в анонсі заходу.

У презентації візьмуть участь автори збірки, єпископат, духовенство та віряни Православної Церкви України, релігієзнавці, публіцисти, журналісти, а також представники громадськості.

У Києві презентуватимуть книгу «Феномен онлайн-причастя. Рефлексії. Полеміка. Перспективи»

Презентація книги відбудеться 29 липня 2021 року о 19:00 у Преображенському соборі м. Києва, за адресою вул. Маршала Конєва, 3а.

В мережах РПЦ захід дістав підтримку. Зокрема, телеграм-канал Оrthozombies, який ведуть публіцистка Ксенія Лученко і богослов Андрій Шишков, зазначає: "У Православній Церкві України... здається, першими в православ'ї почали осмислювати досвід дистанційних літургій. І ні, це не хайп, це життя". Автори каналу вказують також, що в РФ "можна почитати матеріали номера академічного журналу «Держава, релігія, Церква в Росії і за кордоном» про релігію і ковід, де є стаття про інтерактивність і імерсивні богослужінь онлайн".

Теги: