Визнавши міський римо-католицький костел в Керчі «безхазяйним», окупаційна влада ініціювала постановку будівлі на облік у «державному комітеті з державної реєстрації та кадастру республіки Крим».

30 вересня нещодавно призначений «головою адміністрації Керчі» Святослав Брусаков видав «постанову», що приписує виконати відповідні дії «департаменту майнових і земельних відносин адміністрації Керчі». «Постанову» прийнято з метою «забезпечення якісної, надійної та безпечної експлуатації об’єктів, що мають ознаки безхазяйних» на підставі листа «міжрегіонального територіального управління федеральної агенції з управління державним майном у республіці Крим і місті Севастополі» та «довідки» про відсутність інформації про костел у «реєстрі муніципального майна» Керчі.

А в окупованому Севастополі архітектуру вулиці Гоголя має захистити єдина охоронна зона. «Акт» відповідної «історико-культурної експертизи» оприлюднено на сайті міського «департаменту з питань охорони культурної спадщини». 

«Експертна комісія» дійшла висновку, що єдині містобудівні правила для всієї цієї території, а не для десятка невеликих зон, краще захистять історичне середовище, яке слугує «сприятливим тлом для візуального сприйняття об’єкта культурної спадщини». У межі єдиного регламенту, серед іншого, візьмуть римо-католицький костел на площі Ушакова, що десятиліттями використовувався як кінотеатр і у 2018 р. в якості «жесту доброї волі» був переданий владою держави-окупанта міській релігійній громаді.

Теги: