У заході взяли участь екзарх Харківський владика Василь Тучапець, голова Відділу соціального служіння УГКЦ, архиєпископ-емерит Ігор Ісіченко, о. Григорій Семенков, РКЦ, а також представники релігійних та громадських організацій. Дистанційно, через платформу ZOOM, до презентації долучилися п. Назар Дуда, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії, та о. Андрій Стадницький, який ініціював друк і підтримував презентоване видання.

Владика Василій, відкриваючи зустріч, зазначив, що видання Священного Писання для незрячих є непересічною подією. “Людина, яка читає Слово Боже, відчуває присутність Бога, що Він її любить і веде. Важливо, щоб незрячі також чули, читали, щоб вони зростали у вірі і через книги знаходили шлях до Бога”, – додав архиєрей.

У ході презентації незрячий журналіст Володимир Носков запропонував, щоб на перспективу були видрукувані шрифтом Брайля також біблійні Притчі та Псалми.

Після заходу примірники книг були подаровані Валентині Бутенко, яка працює в центрі реабілітації ”Право вибору” та Наталії Бубліченко керівнику ПЦ ”Правніка”, а також у Харківську дитячу бібліотеку №17.

Євангелія та Книги Діянь апостолів шрифтом Брайля видрукуване у Республіканському будинку звукозапису та друку. Воно є подарунком для незрячих, адже в Україні таких видань є обмаль. Подібне видання (Євангеліє) українською мовою було здійснено ще в 90-х роках минулого століття товариством «Світло на Сході», та більшість його тиражу здебільшого потрапила у бібліотеки.

Теги: