«Ми приїхали до Фатіми, щоб узяти приклад з Богородиці і слухати Бога, чути Його волю», — заявив голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус під час проповіді на літургії в межах прощі українців до Фатіми в Португалії з нагоди освячення наріжного каменя монастиря та церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці УГКЦ отців василіан.

У літургії взяли участь єпископ Лейрії-Фатіми кардинал Антоніу Марту, посол України в Португалії Інна Огнівець, представники дипломатичного корпусу, учасники прощі до Фатіми.

«Сьогодні ми зібралися з нагоди величної події — освячення і благословення наріжного каменю монастиря і українського храму в Фатімі. Це подія, яку ми зможемо оцінити з плином часу. Приємно, що нас так багато зібралося сьогодні на молитву і що ми є учасниками творення нової історії — нашої української спільноти, монастиря і церкви тут, у Фатімі, — звернувся владика Степан до присутніх. — За кілька років ми приїдемо сюди, щоб подякувати Богові за те, що тут є храм і монастир. І напевне, кожен із нас, тут присутніх, має скласти свою „цеголку“, щоби ці церква і монастир якнайшвидше були побудовані».

Саме з нагоди освячення наріжного каменю майбутнього храму цими днями відбулася проща українців до Фатімської Богородиці. У паломництві взяли участь українці, які мешкають у різних містах Португалії (Фару, Лісабон, Порту та інші), а також групи прочан з Іспанії, Італії та України.

Наступного дня, 15 листопада, у с. Посіч Старолисецької ОТГ, що на Івано-Франківщині, відбувся чин освячення дому та престолу внутрішньої каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке звершив владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський.

Після чину освячення дому та каплиці відбулася літургія, яку разом із владикою Володимиром співслужили ієрм. Антоній Вацеба, протоігумен Згромадження Воплоченого Слова в Україні, ієрм. Софрон Зелінський, відповідальний за цей реколекційний дім, ієрм. Рікардо Кларей, гість Згромадження з Італії, та багато інших отців Згромадження Воплоченого Слова, які приїхали на цю подію.

Владика Володимир благословив отців на плідну працю в цьому новому домі та  побажав, щоб він був місцем молитви та духовної віднови не тільки для отців, а й для всіх мирян, хто приходитиме молитися у цей дім.

Новий реколекційний дім святого Йосифа призначений для проведення в ньому духовних вправ, реколекцій, таборів для дітей та молоді, а також різних духовно-відпочинкових заходів, які зазвичай організовують отці Воплоченого Слова.

Теги: