Написання копії ікони виконала пані Олена Буйвідт, магістр Львівської національної академії мистецтв. Виготовлення основи та допомогу у написані копії ікони здійснював схимонах Студійського монастиря Боніфатій (Богдан) Івашків. Раму та обрамлення до копії ікони розробили та сконструювали Зеновій Меньших та Андрій Ярема. Жертводавцями виготовлення копії ікони є родина Токачів зі Словаччини.

Освячення ікони здійснили 13 листопада 2021 року в Папській базиліці Санта Марія Маджоре, в Паолінській каплиці біля ікони «Салюс Популі романі» верховний архиєпископ Святослав та архипресвітер базиліки Санта Марія Маджоре кардинал Станіслав Рилко за участю Капітули базиліки, дипломатичного корпусу та жертводавців. В цей час студенти Української Папської колегії Святого Йосафата в Римі відспівали Молебен до Богородиці.

8 грудня 2021 року папа Франциск, відвідуючи базиліку з нагоди свята Непорочного Зачаття поблагословив цю ікону в присутності кардинала Станіслава Рилко, єпископа Іринея Білика, жертводавців диякона Петра Токача і дружини Оксани та художниці пані Олени Буйвідт.

При цій нагоді жертводавці диякон Петро Токач і дружина Оксана подарували понтифіку малу копію ікони «Салюс ПОПУЛІ РОМАНІ».

Теги: