Ральф Хаска був священником у Києві, очолював лютеранську громаду церкви святої Катерини, що на вулиці Лютеранській у центрі столиці, і добре знає Україну. Доля кинула пастора і його дружину Харіс у вир Революції Гідності, пастор неодноразово захищав майданівців від «Беркуту», у будівлі церкви організували госпіталь для поранених і аптечний склад. У храмі також готували обіди для учасників Євромайдану. Пастор дістав поранення на Майдані, коли вів фотозйомку.

З початком війни на сході України Ральф Хаска з гуманітарною місією відвідував Донбас.

У своїх проповідях та у соцмережах пастор говорить про небезпеку війни в центрі Європи. Наголошує, що в ці дні загрозою, що нависла над цілим світом, переймається багато людей, а також Церква. Він зазначає: «Іноді мир і свободу треба захищати. І саме це хоче робити Україна — при цьому завжди готова до діалогу та дипломатії», а «диявольський сусід» веде війну вже вісім років і анексував частину суверенної держави.

Ральф Хаска у своєму дописі у соцмережах також наголошує: «Нині страх перед ще більшим військовим вторгненням РФ закінчився» і «сміливі люди в Україні» готові до захисту своєї держави.

У Лейпцигу також молилися за мир під гаслом «Війна не повинна відбуватися за волею Божою», під час якої чулося: «Бог хоче миру, а хто хоче війни, буде спалений у вогні». Цей захід став ще однією пересторогою агресору та закликом «не проливати більше крові».

«Давайте не будемо мовчати. Давайте будемо молитися. Божого благословення вам і будьте в безпеці! Помоліться за мир! Моліться за Україну, Росію та Європу! Разом ми не здамося в молитві! Всі нинішні політико-дипломатичні починання потребують нашої молитви!», — з такими закликами виступає німецький пастор.

Ральф Хаска і його дружина Харіс часто вдягають вишиванки та фотографуються в національних українських строях. Світлини розміщують у соцмережах. Нещодавно вийшла друком книжка Харіс Хаски «Вночі будинок тремтить. Досвід Майдану 2013/2014». Цей сучасний історичний роман створено на основі автентичних записів авторки у Фейсбуці, зроблених під час Революції Гідності.

Теги: