В сам день народження патріарха Йосифа, 17 лютого, відбулися поминальні богослужіння з цієї нагоди. «Cьогодні величний день, бо сто тридцять років тому народився Йосиф Сліпий, наш патріарх, великий українець і будівничий нашої Церкви й собору Святої Софії. Цей велетень духу вісімнадцять років провів у радянських таборах, однак українці двадцять першого століття ще мало знають про нього», - такими словами розпочав євангельську проповідь на літургії о. Дмитро Кудін, віцеректор собору.


Основні заходи з нагоди вшанування пам’яті Йосифа Сліпого відбулися в М’ясопусну неділю (Неділя про Страшний суд) за григоріанським календарем, 20 лютогок. По закінченні Літургії віряни помолилися панахиду за полеглих героїв Небесної сотні та світлу пам'ять патріарха Йосифа.

Далі в приміщенні товариства «Свята Софія» відбулося театральне дійство «Тернистий шлях Йосифа Сліпого» у виконанні студентів Української папської колегії святого Йосафата. Семінаристи готували виставу під час періоду екзаменаційної сесії в папських університетах, де здобувають знання, що ще більше заслуговувало уваги. Самі ж учасники вистави на початку дійства анонсували, що присвячують його «мовчазному свідку Церкви, який знаходив сили в стражданнях Ісуса Христа».

Емоційною для глядачів стала сцена допиту Сліпого cлідчим, де від нього вимагали визнати існуючий режим та владу, а ще стати главою Російської Православної Церкви в Києві. «Тогда ти станєш свободним человеком», - наполягав слідчий. «Для чого мені така свобода? Я давно прийняв своє рішення: ніколи не зраджу католицької віри і мого народу!», - на те відповів йому ісповідник віри.

Ці сцени перепліталися з історичними документальними відео та патріотичними піснями у виконанні студентів Української папської колегії святого Йосафата. «Брати-семінаристи допомогли нам пригадати нашого наставника - патріарха Йосифа. Нам необхідно брати з нього приклад, бо ми приходимо, зустрічаємося, молимося  в соборі, який він збудував, будучи сімдесятилітнім, після сибірських таборів, і, маючи змогу вже спочивати на лаврах слави. Нашим обов’язком в часи, які переживаємо, нести любов до Бога, правду і любов до України», - подякував наприкінці акторам-семінаристам о. Марко Семеген, голова товариства «Свята Софія». Проводжали учасників театрального дійства гучними оплесками.

Теги: