Патріарх УПЦ КП Філарет підтримав Чорногорську афтокефалію, яка подібно українській церкві змагається за міжнародне визнання.

Патріарх Української Православної Церкви Філарет провів три дні у Чорногорії, де перебував на запрошення Митрополита невизнаної Чорногорської Православної Церкви Міхаіла.

Голови Української та Чорногорської Православних Церков у підсумку заявили, що будуть між собою співпрацювати і не будуть звертати увагу на заперечення їхньої автокефальності з боку Московської та Сербської Православних церков, оскільки чорногорська та українська православні церкви мають історичне підґрунтя.

Це перший візит Патріарха Української Православної Церкви Філарета до Чорногорії та Чорногорської Православної Церкви, повідомляє РІСУ з посиланням на ВВС.

Патріарх Філарет у Подгоріці сказав, що сьогодні майже не має православних країн, у яких не існує автокефальної православної церкви і що Чорногорська та Українська Православні Церкви, отримавши незалежність, здобули право на повернення автокефальності.

Голова Української Православної Церкви звернув увагу на "абсурдність ситуації", коли третя за чисельністю віруючих, після Московської та Румунської Патріархії, Українська Православна Церква і досі, після майже двадцяти років від здобуття незалежності, не може стати автокефальною.

Філарет: "Нинішня Українська Православна Церква має більше віруючих, 14,5 мільйонів, аніж православні – албанська, царгородська, антиохійська, єрусалимська та чехословацька церкви, які разом мають 12 мільйонів віруючих".

Патріарх Філарет сказав, що Українська та Чорногорська Православні Церкви мають "історичне підґрунтя" і що "віруючі обидвох церков живуть за православними канонами, догмами і правилами і що хочуть бути разом з усіма православними церквами, але цього не хочуть деякі православні церкви", маючи на увазі московську та сербську церкви.

Філарет додав, що спільним між Українською та Чорногорською Православними Церквами є те що вони не відновлені за допомогою держави, а власними силами розбудовують свої автокефальні церкви.

Хоча у Подгоріці не було заплановано зустрічі голови Української Православної Церкви на державному рівні, Патріарх Філарет зустрівся за головою парламенту Чорногорії Ранком Кривокапічом, правда у неформальній обстановці, за вечерею, яку організувала Чорногорська Православна Церква.

Теги: