Архиєпископа Львівського і Галицького УПЦ (МП) Августина не запросили до слова під час засідання урочистої сесії Львівської міської ради, яка відбулася 24 листопада. Про це заявив сам архиєпископ у коментарі ЗІКу. Він зазначив, що його офіційно запросили взяти участь в урочистій сесії ЛМР. «Я хотів привітати новобрану владу, для цього і прийшов. Однак до слова мене не запросили, тому й не виступав», – зазначив владика, повідомляє РІСУ.

У коментарі для ЗІКу архиєпископ УПЦ наголосив: «Це тривожний сигнал для громади. Урочиста сесія розпочалася з присяги депутатів і міського голови дотримуватися Конституції, а Конституція говорить, що усі рівні, і немає людей першого і другого ґатунку. Я боюся, що робота сесії розпочалася з порушення присяги». Він додав: «Мене виховували в покорі і казали, що треба бути чемним, не треба напрошуватися і не треба відмовлятися. Запросили – я не відмовився, до слова не запросили – я не набивався. Таке у мене кредо».

Архиєпископ попри те висловив переконання, що сьогоднішній інцидент у міськраді — тривожний сигнал для суспільства. «Це тривожний сигнал для суспільства, що Львів, який претендує на те, що він П’ємонт, який генерує, як сказав мер, світлі конструктивні ідеї, і раптом такий ляпсус... А причини повинні бути, звичайно, якась причина є. Хтось щось хотів показати, але є деякі незграбні дії. Мені здається, що трошки не подумали. Якщо хотіли комусь щось показати, то трошки не знали, як це зробити. Це незграбний жест», — вважає архиєпископ Августин.

За його словами, серед новобраних депутатів Львівської міської ради є багато вірних УПЦ (МП), проте з невідомих причин вони не змогли отримати привітання та благословення від імені своєї Церкви, хоча депутати-прихожани інших конфесій отримали. «Тому я й кажу про Конституцію. Почали з того, що будуть шанувати Конституцію, складаючи присягу. Я вважаю, що це поганий знак, що почав роботу новий депутатський склад з порушення присяги», — зазначив владика. Він також наголосив, що у Львові є велика релігійна громада вірних УПЦ (МП). «Мені сором за моє місто, тут збираються тисячі людей наших вірних, а в свята – десятки тисяч. Мене не поважають, але я християнин і мушу мати смирення. Але чому образили громаду православну?» — наголосив архиєпископ Августин.

На урочистій сесії ЛМР слово для привітання міський голова Львова Андрій Садовий надав представникам УАПЦ, УГКЦ, РКЦ, УПЦ (КП) та Вірменської Апостольської Церкви.

Теги: