У результаті конфлікту, що трапився в грудні 2010 року навколо церкви УПЦ Київського Патріархату у Стадниці під Вінницею, міліція з представниками влади опечатали храм «до з'ясування». Як відомо, гормада цього храму виявила бажання перейти до юрисдикції Московського Патріархату. Службу на Різдво-2011 правили просто на вулиці відразу дев’ять священиків Московського Патріархату, на підтримку яких з Вінниці приїхали й козаки.

Вінницький єпископ УПЦ КП Онуфрій називає конфлікт за храм церковним "рейдерством", його опоненти з УПЦ МП – спробою захоплення храму "філаретовцями-розкольниками".

Подібних випадків лише на Вінниччині у 2009 році було 15. Зокрема, 5 священиків з громадами перейшли з Київського Патріархату до Московського, а 10 — з Московського у Київський. І жодного разу таких конфліктів, як у Стадниці, не було, інформує вінницька газета "Місто".

Протоієрей Микола Строк, який 16 років служить у Стадниці, каже, що за перехід до Московського Патріархату віруючі села зібрали 700 підписів. "Якщо більшість громади підтримує перехід до іншої конфесії, ніхто не вправі їй перечити, — говорить священик. – За громадою залишається і храм".

Єпископ Вінницький та Брацлавський Онуфрій УПЦ КП показує документи про те, що в Стадниці зареєстрована громада Київського Патріархату, яка й має відповідно право користуватися храмом. Утім, владика визнає, що оформити на себе церкву може і Московський Патріархат. "Але є близько трьохсот людей, які проти переходу до іншої конфесії. І вони вправі боротися за церкву. Община в Стадниці діяла 16 років. Є матеріальні цінності, на які збирали прихожани. Чого інша конфесія має їх використовувати?"

Доки тривають церковні перегони за «святу» владу, селяни моляться під відкритим небом. Біля закритого храму, який ще ніколи не закривався з 1886 року, навіть у війну.

Теги: