У Києві під головуванням Предстоятеля УАПЦ Митрополита Мефодія 3 лютого відбувся Архиєрейський собор Української Автокефальної Православної Церкви. Серед питань, розглянутих членами засідання, — оцінка діяльності архиєпископа Ігоря (Ісіченка).

Митрополит Мефодій (Кудряков)

Як інформує РІСУ з посиланням на сайт Автокефалія, єрархи УАПЦ постановили: «Засудити діяльність колишнього архиєпископа Харківського і Полтавського Ігоря (Ісіченка)». Члени Собору також наголосили на відмежуванні від висловлювань архиєпископа Ігоря у засобах масової інформації.

Як відомо, на Соборі УАПЦ 14-15 вересня 2000 Предстоятелем УАПЦ був обраний Митрополит Мефодій (Кудряков) з титулом Митрополит Київський і всієї України, який поступово відійшов від співпраці з УАПЦ в діаспорі. Частина прихильників єдності УАПЦ в Україні та УАПЦ в діаспорі на чолі з архиєпископом Ігорем (Ісіченком) згуртувались довкола Патріархії УАПЦ й намагались вплинути на ситуацію в середині Церкви.

Архиєпископ Ігор (Ісіченко)

2003 року архиєпископ Ігор (Ісіченко) рішенням Архиєрейського Собору УАПЦ був виведений поза штат єпископату УАПЦ. Проте Харківсько-Полтавська єпархія цієї Церкви й надалі залишилася вірною йому, назвавши дії Предстоятеля УАПЦ щодо свого владики незаконними. Цього ж року Харківсько-Полтавська єпархія на своєму Соборі визнала єдиним канонічним Предстоятелем УАПЦ у світі Митрополита Константина (Багана), Першоєрарха УПЦ у США і УАПЦ у діаспорі.

2005 року прихильники Митрополита Мефодія захопили приміщення Патріархії. Відбувся остаточний розкол між цими двома частинами УАПЦ. 7 листопада 2005 р. в Харкові під проводом архиєпископа Харківсько-Полтавського Ігоря (Ісіченка) відбулася конференція духовенства і мирян УАПЦ. Її делегати представляли громади і братства УАПЦ з Києва, Львова, Миколаєва, Полтави, Харкова, Донбасу. Учасники зустрічі визнали над собою духовну владу єрарха Вселенської Патріархії.

Харківська конференція УАПЦ визнала нелегітимним Предстоятеля УАПЦ Митропорлита Мефодія. На сьогодні, єпархія під проводом архиєпископа Ігоря зареєстрована як окрема конфесія.

Теги: