Дипломи Ужгородської богословської академії визнані в Євросоюзі11 березня 2011 року з благословення Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви (Московський Патріархат), з офіційним візитом до Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина прибула делегація теологічного факультету Карлового університету в Празі, повідомляє сайт УУБА.

Делегація була у складі доктора богослов'я, професора, декана, отця Яна Благослава Лашека, доктора богослов'я, професора отця Зденека Кучера та доктора права, секретаря теологічного факультету Лібора Ладека в супроводі доктора богослов'я, професора, заступника голови місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ, докторанта вищезазначеного університету ігумена Євфросина (Білаша).

Під час зустрічі ректора УУБА – КаУ професора, архімандрита Віктора (Бедь) з представниками теологічного факультету Карлового університету в Празі було обговорено питання про міжнародну співпрацю вищезазначених вищих закладів у галузі богослов'я, науково-дослідної роботи, обміну студентів, докторантів та викладачів.

Відтак відбулась зустріч Празьких науковців-теологів із професорсько-викладацьким складом та студентами академії й університету.

В урочистій обстановці професор, архімандрит Віктор (Бедь) представив науковців-теологів із Чехії та наголосив, що дата цієї зустрічі є символічною, бо відбувається напередодні святкування в Україні 72-ї річниці з Дня проголошення державної незалежності Карпатської Україні (14 – 15 березня 1939 р.) на Закарпатті. Адже з 1918 по 1939 рр. українські землі Закарпаття були поєднані із історією розвитку федеративного державного будівництва в Чехо - словацькій Республиці.

Зважаючи на особисті заслуги в галузі вищої теологічної освіти і науки, рішенням Вченної ради Карпатського університету імені Августина Волошина від 24 лютого 2011 року (протокол №7), професору, отцю Яну Благослову Лашеку та професору отцю Зденеку Кучера були присвоєні наукові ступені: почесного доктора філософії. В присутності професорсько-викладацького складу і студентів отець-ректор урочисто вручив вельмишановним отцям-професорам дипломи почесних докторів філософії та відповідні відзнаки університету.

Цього ж дня професор, отець Ян Благослав Лашек прочитав для студентів академії та університету лекцію на тему “Особистість Августина Волошина в історії Чехії та Карпатської України”, а професор, отець Зденек Кучера прочитав лекцію на тему “Розвиток та стан вищої теологічної освіти в Чехії”.

З коротким словом до присутніх звернувся доктор богослов’я, професор, заступник голови місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ ігумен Євфросин (Білаш), який на сьогодні є докторантом теологічного факультету Карлового університету в Празі. В своєму виступі професор, ігумен Євфросин (Білаш) розповів про особливості навчання в докторантурі закордонного вищу та як випускник УУБА – КаУ наголосив, що завдяки визнанню (нострифікації) в Євросоюзі дипломів Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені  Августина Волошина він отримав право відразу бути зарахованим до докторантури теологічного факультету Карлового університету в Празі.

На завершення зустрічі декан теологічного факультету Карлового університету в Празі професор, отець Ян Благослав Лашек передав у дар бібліотеці УУБА – КаУ друковані видання з історії університету та наукові дослідження з богослов'я (теології). У свою чергу ректор академії та університету професор, архімандрит Віктор (Бедь) передав високодостойним гостям видання Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина.

Теги: