Спецпідрозділ «Беркут» рознімає представників УГКЦ і УПГКЦ, які "воюють" за каплицю у Львові19 липня, пізно ввечері, стався силовий інцидент біля приміщення колишньої католицької каплиці отців-редемптористів на вул. Плуговій, 6 у Львові. Громадянин Чехії і лідер незареєстрованої і не визнаної державою і Католицькою Церквою релігійної організації "Українська Правовірна Греко-Католицька Церква" (УПГКЦ) Антонін Догнал вдарив у голову місцеву мешканку, в результаті чого вона отримала струс мозку і забій щелепи. Після цього Антонін Догнал був затриманий працівниками міліції, але при цьому чинив опір, і лише за допомогою спецпідрозділу «Беркут» його було посаджено в машину міліці, повідомляє РІСУ.

Як повідомили  очевидці, увечері 19 липня, приблизно о 19.00-19.30, два прибічники УПГКЦ намагалися закріпити хрест на приміщенні каплиці. Місцеві мешканці закликали їх цього не робити, оскільки вважають такі дії незаконними через рішення суду про заборону будь-яких будівельних чи інших дій з приміщенням цієї каплиці.

На майно каплиці накладено арешт, відкрито провадження у виконавчій службі. Проте судовий виконавець Шевченківського району м. Львова не може вручити судове рішення трьом співвласницям приміщення, колишнім монахиням-василіянкам (зараз прихильницям УПГКЦ), оскільки ті не відчиняють представникам влади двері. Тому судовий виконавець попросила мешканців прилеглих до каплиці будинків терміново повідомити її, якщо хтось із екс-монахинь УГКЦ з'явиться біля каплиці.

Після того, як представники УПГКЦ все-таки встановили металевий хрест на каплиці, місцеві мешканці його зняли і поклали поруч із приміщенням. Між ними та "догналітами" виникла словесна сутичка. Обидві сторони викликали міліцію, яка зафіксувала акт незаконних дій на каплиці, а також закликала до дотримання порядку.

Цього ж вечора, приблизно о 23.00, до каплиці прибув з колишніми монахинями УГКЦ лідер УПГКЦ Антонін Догнал. За словами місцевих мешканців, вони порушували громадський спокій, знімали на відеокамеру мешканців у дворі, а сам Антонін Догнал голосно кричав і ображав людей. Коли місцева мешканка літня пані Емілія попросила не галасувати і затулила рукою камеру, щоби її не знімали, Антонін Догнал вдарив її кулаком в обличчя. Це бачили багато мешканців, які й викликали міліцію.

На місце події прибули дві машини міліції і спецпідрозділ «Беркут». Постраждала написала заяву, до неї додали підписи свідків, після чього постраждалу доправили у травмпункт. Там у неї констатували струс мозку і забій лівої щелепи.

Оскільки засновник УПГКЦ Антонін Догнал поводився, як повідомляє РІСУ, дуже агресивно, його спробували завезти у райвідділ міліції, щоби встановити його особу і взяти пояснення.  Проте колишні монахині УГКЦ стали на його захист. Сам він також чинив спротив, і лише за допомогою бійців «Беркуту» його було посаджено в автомобіль міліції.

На цей момент Антонін Догнал перебуває у Шевченківському райвідділі міліції м. Львова. Очевидці подій дають свідчення, приміщення райвідділу пікетують прихильники УПГКЦ.

Щойно стало відомо, що в невдовзі має відбутися судове засідання у справі затримання Антоніна Догнала. Нібито йтиметься про те, що його затримали за спротив працівникам міліції. Так повідомили у Відділі зв’язків з громадськістю ГУМВС України у Львівській області. Проте на суді не буде постраждала (її міліція скерувала на судмедекспертизу) чи хтось з її представників.

Нагадаємо, що за своїм світоглядом УПГКЦ, або "підгорецікі отці", наближається до фундаменталістських течій в УПЦ/РПЦ, як то: Союз православних братств (лідер Валентин Лукіяник), ВОО "Православний вибір" (лідер Юрій Єгоров), "Народний Собор" (лідер Ігор Друзь) і т. ін. З представниками цих організацій УПГКЦ час від часу бере участь у спільних заходах. Любомир (Гузар) називав «підгорецьких отців» сектою, яка робить багато клопоту УГКЦ.

Теги: