Рада Євангельських Протестантських Церков України констатує погіршення відносин з державоюРада Євангельських Протестантських Церков України констатувала погіршення умов для діяльності віруючих у зв’язку зі зміною Закону «Про свободу та релігійні організації», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт п’ятидесятників України та Інститут релігійної свободи.

Засідання РЄПЦУ відбулось 26 лютого 2013 року під головуванням єпископа Асоціації місіонерських Церков євангельських християн України Василя Давидюка.

У ході обговорення стало відомо, що з проблемами реєстрації статутів та спробами органів влади посилити контроль над діяльністю релігійних організацій стикнулись представники різних євангельських церков.

Відтак глави євангельських протестантських церков вирішили докладати спільних зусиль для того, щоб голос релігійної спільноти був почутий і керівництвом держави, і суспільством у цілому.

Також члени РЄПЦУ висловили занепокоєння щодо ініціативи Уряду, спрямованої на ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. На їх думку, лібералізація державного регулювання в інформаційній сфері матиме згубні наслідки для духовного і морального здоров’я українського суспільства.

Рада Євангельських Протестантських Церков України намітила план роботи на 2013 рік. Серед іншого обговорювалась необхідність більш якісного представлення духовного і соціального служіння євангельських християн як у внутрішньо церковних, так і у світських ЗМІ.

Учасники засідання також розглянули заявку Союзу Євангельських Реформатських Церков України на членство у РЄПЦУ. За результатами дискусії було вирішено надати заявнику статус спостерігача з метою подальшого розвитку діалогу з членами Ради, що передбачає право відвідання засідань і участь у обговореннях.

Зустріч глав євангельських церков завершилась передачею функцій головуючого керівнику Церкви адвентистів сьомого дня Алєксєєнко Віктору Володимировичу.

У засіданні РЄПЦУ взяли участь:

•    Сергій Дацко, голова правління Асоціації місіонерських церков євангельських християн України;

•    В’ячеслав Нестерук, президент Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських Християн-Баптистів;

•    Михайло Паночко, єпископ Церкви християн віри євангельської України;

•    Віктор Алєксєєнко, президент Української Уніонної Конференції Церкви адвентистів сьомого дня;

•    Леонід Падун, старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви;

•    Василь Райчинець, старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України;

•    Сергій Дебелинський, голова Братства незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів України;

•    Ігор Рудзик – представник Української Лютеранської Церкви;

•    Представник Об’єднання незалежних харизматичних християнських церков України (Повного Євангелія).

Теги: